Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Straż Miejska zlikwidowana. "Ludzie mają złe zdanie na temat miejskich strażników"

2015-11-25 16:11:44 (ost. akt: 2015-11-26 15:47:39)
Po burzliwych obradach 11 radnych głosowało za rozwiązaniem braniewskiej jednostki

Po burzliwych obradach 11 radnych głosowało za rozwiązaniem braniewskiej jednostki

Autor zdjęcia: Irena Żmuda

W środę (25 listopada) odbyła się sesja w Urzędzie Miasta, na której radni decydowali o likwidacji Straży Miejskiej. Po burzliwych obradach 11 radnych zagłosowało za rozwiązaniem jednostki. Od głosu wstrzymali się Olgierd Falkowski, Jacek Gawryś, Tomasz Jodko i Tomasz Klimczak.

Podjęcie decyzji w sprawie likwidacji Straży Miejskie zajęło radnym sporo czasu. Zanim doszło do głosowania radni mieli wiele wątpliwości. Głos zabrał radny Andrzej Drozdowski, który pytał o koszty jakie poniesie miasto po rozwiązaniu Straży Miejskiej i bezpieczeństwo mieszkańców.
— Godząc się z wyborem mieszkańców musimy zadać sobie pytanie ile wydamy pieniędzy i jaki będzie poziom bezpieczeństwa mieszkańców po rozwiązaniu tej jednostki — mówił.

Grzegorz Cygan powiedział, że ludzie ogólnie mają złe zdanie na temat miejskich strażników. Wspomniał również, że brakowało mu kampanii informującej, która pokazałaby wyniki likwidacji straży.
Radny Piotr Śliwiak podał konkretne przykłady spraw, którymi do tej pory zajmowali się strażnicy. Zapytał m.in.: kto zajmie się takimi sprawami jak niewykoszona działka?
Na prośbę Olgierda Falkowskiego i Piotra Szpigla głos zabrała również Monika Trzcińska, burmistrz Braniewa.
— Mając na uwadze zasadność istnienia Straży Miejskiej oraz nieprzychylność mieszkańców zapoznałam się z pracą tych ludzi — mówi Trzcińska. — Po sprecyzowaniu ich obowiązków uważam, że Straż Miejska dobrze funkcjonuje i powinna funkcjonować nadal. Musimy jednak wziąć pod uwagę głos mieszkańców i wyniki referendum.

Podczas sesji dowiedzieliśmy się również, że głos w tej sprawie zabrał komendant Wojewódzki Policji oraz Komendy Powiatowej Policji w Braniewie. Obaj byli za utrzymaniem jednostki. Teraz po decyzji rady troje funkcjonariuszy zostanie zwolnionych, a dwoje pracowników cywilnych, którzy obsługują miejski monitoring zostanie zatrudnionych na wieloosobowym stanowisku do spraw społecznych i obronnych. Pozostałe obowiązki Straży Miejskiej przejmie Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami oraz policja.

Przypomnijmy: Uchwałę o referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej na wniosek burmistrz miasta, jednomyślnie przegłosowali radni podczas wrześniowej sesji.
W październikowym referendum uprawnionych do głosowania było 13648 osób. Zagłosowało 5291 mieszkańców. Frekwencja wynosiła 38,77 procent. Za likwidacją było 4027 osób, a przeciwko — 1207.
Kolejnym etapem sprawy było przygotowanie uchwały mówiącej o likwidacji Straży Miejskiej i poddanie jej pod środowe (25 listopada) obrady Rady Miasta.

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (82) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. podzielam #1868255 | 81.15.*.* 28 lis 2015 11:21

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. opinię Bodka brawo cała prawda.

 2. witek #1868146 | 94.254.*.* 28 lis 2015 08:27

  jak radni wyobrazaja sobie dalsza prace straznikow do konca lutego p.roku?jak ,beda egzekwowac wykroczenia,nakładac mandaty ,kierowac wnioski do Sadu Grodzkiego,powinni byc juz na urlopach ,wypowiedzeniach i odsunieci od kontaktu z petentami.no chyba ze w biurach przesiedza do ich końca.ale to nie zgodne z prawem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. bran... #1868039 | 31.11.*.* 27 lis 2015 22:51

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Radni zagłosowali za likwidacją nie dlatego żeby zadowolić nędzny lud tylko ze strachu o swoją posadkę, przecież za 3 lata będą znowu wybory...

  2. obwatel #1867650 | 83.14.*.* 27 lis 2015 15:16

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. zlikwidujcie , LIKWIDUJCIE a później będziecie płakać i swawolka o to Wam chodzi -za likwidacja glosują lumy

  3. Mariusz #1867378 | 78.88.*.* 27 lis 2015 09:55

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Hejt to nałóg, łatwo się go nie pozbywa. Umysł karmiony systematycznie nienawiścią, łatwo wpada w gniew i pragnie więcej. Wystarczy spojrzeć na wasze powykrzywiane, gmyzowate twarze, żeby natychmiast ochłonąć.

   Pokaż wszystkie komentarze (82)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages