Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Wodociągi mówią "stop” nielegalnym podłączeniom ścieków. Zgłoś nieprawidłowości. Unikniesz kar

2015-11-27 09:58:50 (ost. akt: 2015-11-27 10:02:57)

Wodociągi Miejskie Spółka z o.o. w Braniewie mówi „stop” nielegalnym podłączeniom ścieków bytowych i przemysłowych do sieci kanalizacji deszczowej oraz wód opadowych i roztopowych do sieci kanalizacji sanitarnej.

Spółka z o.o. Wodociągi Miejskie w Braniewie informuje mieszkańców o zamiarze skontrolowania podłączeń do sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej naszych Odbiorców. Wszystko po to, by wyeliminować nielegalne odprowadzanie ścieków bytowych i przemysłowych do sieci kanalizacji deszczowej oraz odprowadzanie wód opadowych i roztopowych do miejskiej sieci kanalizacji sanitarnej. By uniknąć nieprzyjemności związanych z nielegalnym włączeniem sieci deszczowej do kanalizacji bytowej i odwrotnie, już teraz, bez żadnych konsekwencji, można zgłosić telefonicznie pod nr telefonu 55 644 24 17 w. 13 (ew. 606 418 783) lub osobiście w siedzibie Spółki Wodociągi Miejskie przy ul. Olsztyńskiej 10 do Zakładu Wod-Kan informację o istniejących nieprawidłowościach i uzgodnić ze służbami technicznymi Spółki termin ich usunięcia.

Zgłoszenie faktów połączenia sieci deszczowej z siecią kanalizacji sanitarnej w terminie do 31.12.2015r. nie spowoduje żadnych konsekwencji wobec osób zgłaszających, ani też Spółka nie będzie wnikała w okoliczności zmierzające do ustalenia przyczyn zaistniałego negatywnego stanu faktycznego. Zarząd Spółki jest przekonany, że wyeliminowanie nieprawidłowości uniemożliwi lub w znacznym stopniu ograniczy zalewanie posesji i piwnic oraz pojawianie się nieprzyjemnych zapachów z instalacji odprowadzających wody opadowe.

Nielegalne korzystanie z usług wodociągowo-kanalizacyjnych to między innymi: 
zrzut ścieków o złej jakości, niespełniających przepisów prawa,
podłączenie do sieci i /lub zrzut ścieków bytowych i przemysłowych do kanalizacji deszczowej oraz wód opadowych i roztopowych do kanalizacji sanitarnej.

Mieszkańcy, u których po 31.12.2015r. zostaną wykryte nieprawidłowości, powinni liczyć się z dotkliwymi karami. Za nielegalne odprowadzanie ścieków grozi bowiem kara pozbawienia wolności lub grzywna do 10 000 złotych ( Ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków - tekst jednolity Dz. U. z 2015r. poz. 139 - Art. 9 ust. 1 oraz Art. 28 ust. 4 i ust. 4a ).

Z poważaniem:
Zarząd Spółki


Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages