Niedziela, 19 sierpnia 2018. Imieniny Emilii, Julinana, Konstancji

Pobiegli w Nowy Rok, by pomóc małej Hani

2016-01-07 12:00:00 (ost. akt: 2016-01-12 20:10:53)

Braniewscy biegacze spotkali się 1 stycznia o godz. 12.00 przy stadionie miejskim na wspólnym rozbieganiu

Braniewscy biegacze spotkali się 1 stycznia o godz. 12.00 przy stadionie miejskim na wspólnym rozbieganiu

Autor zdjęcia: Archiwum organizatorów biegu

Braniewscy biegacze dołączyli do ogólnopolskiej akcji charytatywnej i uczestniczyli w Noworocznym biegu dla Hani Mielec. Wydarzenie zorganizowali przyjaciele i rodzina pani Marty, matki chorej dziewczynki.

Na czym polegała akcja? Braniewscy biegacze spotkali się 1 stycznia o godz. 12.00 przy stadionie miejskim na wspólnym rozbieganiu, a następnie przekazali fundacji 1 zł za każdy przebiegnięty kilometr. W akcji uczestniczyło kilkanaście osób. Część uczestników biegała na braniewskim stadionie, inni ruszyli w kierunku ogródków działkowych, ul. Łąkowej i Botanicznej, gdzie prowadzi PZU Trasa Zdrowia. Do godziny 13.00 pokonali kilka takich pętli, łącznie około 12 kilometrów.
Wpłat na rzecz Hani możecie dokonywać wchodzą na stronę internetową: https://pomagam.pl/haniamielec

Kim jest Hania?
Hania urodziła się 6 maja 2008 r. z wrodzoną wadą serca pod postacią wspólnego kanału przedsionkowo-komorowego (AVSD), hipoplazją lewej komory (LV). W trzecim miesiącu życia zamknięto jej przetrwały przewód tętniczy (PDA) i przełożono tętnicę błądzącą. Następnie w czwartym roku życia miała operację zespolenia systemowo płucnego, by poprawić jakość i komfort życia. Całkowita korekta wady jest niestety w tym momencie niemożliwa ze względu na skomplikowaną budowę serca i naczyń je otaczających i niesie ze sobą ogromne ryzyko niepowodzenia. Kardiolodzy i kardiochirurg, którzy prowadzą dziecko, planują próbę trzy-etapowej korekty, co wiąże się jeszcze z przynajmniej trzema operacjami. Przyjmuje na stałe leki - Captopril, Acard i Euthyrox. Jej rozwój jest znacznie opóźniony, dlatego priorytetem jest wspomaganie jej w poznawaniu świata i usamodzielnianie.Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Organizator #1904240 | 148.81.*.* 11 sty 2016 20:21

    Wszyscy wspólnie pokonali około 141 km

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages