Piątek, 13 grudnia 2019. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Burmistrz: Jeszcze w tym roku rozpoczniemy budowę drugiego mostu w Braniewie

2016-01-25 13:33:18 (ost. akt: 2016-01-27 14:03:15)

Autor zdjęcia: Irena Żmuda

W piątek (22 stycznia) Braniewo odwiedził Andrzej Dera - sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, poseł na Sejm RP - Leonard Krasulski oraz Sławomir Sadowski, wicewojewoda warmińsko-mazurski. Tego samego dnia odbyła się również konferencja prasowa podsumowująca wizytę polityków w mieście. Podczas spotkania burmistrz, Monika Trzcińska zadeklarowała, że jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa drugiego mostu przez rzekę Pasłękę w Braniewie.

Do Braniewa politycy przyjechali na zaproszenie samorządowców. Chcieli zobaczyć na jakim poziomie funkcjonuje samorząd braniewski. Politycy rozmawiali również z lokalnymi przedsiębiorcami oraz odwiedzili braniewski browar. Zapewnili też burmistrz o wsparciu finansowym na budowę drugiego mostu z budżetu państwa i województwa.

— Wprowadziliśmy rzetelny system oszczędzania w naszym mieście. Zaoszczędziliśmy ok. 4 mln złotych. Dzięki tym oszczędnościom z budżetu 2015 r. oraz wsparciu finansowemu z budżetu państwa i województwa budowę mostu rozpoczniemy jeszcze w tym roku — mówiła podczas konferencji Monika Trzcińska, burmistrz Braniewa.

Wygląda na to, że w 2017 roku mieszkańcy będą mogli korzystać z drugiego mostu w Braniewie.

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (31) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. inżynier #2014604 | 159.205.*.* 22 cze 2016 13:31

  Most na PCK to niedobra decyzja, jeżeli tam powstanie most , to wyłącznie dla pojazdów do 3,5T, bo reszta będzie mieć problemy przy zjeździe z mostu , ostry zakręt;/, a poza tym prawdopodobnie będzie potrzebna przebudowa skrzyżowania PCK-Morska, Potrzebne światła!, bo jak PCK stanie się drogą główna to będzie tragedia.(stłuczka za stłuczką ludzie dziś jeżdżą na pamięć). Pozatym będziemy się poruszać w stronę Kościuszki, i znowu będą utrudnienia , za mało przepustowe skrzyżowanie koleina przebudowa, o zwężaniach ulic Kościuszki i Pl. Piłsudzkiego nie wspomnę bo projektanci powinni oddać swoje uprawnienia i ze wstydu zapaść się pod ziemię za taki bubel projektowy. Więc jeśli chodzi o lokalizacje może od strony ul. Olsztyńskiej? ożywi tamta część miasta, bo od strony dworca robi się pusto i obskurnie. Takie moje zdanie , reszta w rękach włodarzy miasta.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ela #1918460 | 159.205.*.* 27 sty 2016 22:27

  szpital zamykają stopniow, chcą zrobić DOM STARCÓW,ale cieszmy się będziemy mieć most.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Gdzie most #1918317 | 188.146.*.* 27 sty 2016 19:57

   Wszyscy jesteśmy zgodni most tak, ale co do lokalizacji to już mamy zdanie podzielone. Ja osobiście uważam że lokalizacja mostu na PCK nie rozwiąże problemów komunikacyjnych miasta. Pada pytanie jak nie tam to gdzie. Może wykorzystać miejsce gdzie dzisiaj są położone tory kolejowe od stacji brama do ul. Olsztyńskiej. Możne przez ryneczek. Kidyś była opcja Wileńska i koło cmentarza ale teraz tam jest osiedle i mieszka wiadomo kto ta opcja jest nie możliwa. Moniuszki i za szpitalem na Olsztyńską. Rozwiązanie jednak naszych problemów to dwie obwodnice jedna do terminali od drogi na Olsztyn za Zastalem i druga z mostem zamiast torów lub tory zostawić w jezdni. Pociąg jeździ 4 razy w roku fajna obwodnica by była i jest miejsce.

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. K.A do zaga #1917744 | 82.177.*.* 27 sty 2016 13:12

   Na jakiej podstawie w tak paskudny sposób wyrażasz się o innych? Ciekaw jestem jaką byś miał minę i samopoczucie gdyby ktoś inny ocenił ciebie w podobny sposób?Dobrze się nad tym zastanów.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Braniewianin #1917370 | 81.15.*.* 26 sty 2016 22:25

   Brawo, ,że będzie most-gratulacje dla p. burmistrz.Myślę,że to miejsce na ul. PCK-a nie zda egzaminu.Bardzo prosimy o zmianę miejsca,może się uda-wieżę w panią!!! Trzymamy kciuki,może się uda?

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   Pokaż wszystkie komentarze (31)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages