Niedziela, 15 grudnia 2019. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Policjanci podsumowali pierwszy tydzień ferii

2016-01-31 09:00:52 (ost. akt: 2016-01-31 09:19:43)

Autor zdjęcia: KPP Braniewo

Podczas, gdy najmłodsi cieszą się feriami, policjanci dbają o to, by bezpiecznie wrócili do szkół. Dlatego też, funkcjonariusze w tym okresie dbają o zminimalizowanie zagrożeń związanych z organizacją ferii i przewozem dzieci.

Nad bezpiecznym dotarciem do celu czuwają funkcjonariusze ruchu drogowego. Policjanci prowadzili ponad 320 kontroli pojazdów. 106 kierujących zostało ukaranych mandatami, a w 2 przypadkach zapadała decyzja o skierowaniu wniosku o ukaranie do sądu.

Spośród wszystkich ujawnionych wykroczeń przez policjantów, najliczniejszą kategorią wciąż pozostają przekroczenia prędkości (52). Ponadto, funkcjonariusze 21 razy reagowali na brak wymaganych pasów bezpieczeństwa wśród kierowców oraz przewóz dzieci bez fotelików.

22 stycznia na parkingu przy bazylice (ul. Katedralna w Braniewie) uruchomiony został stały policyjny punkt kontroli. Badania stanu technicznego autokarów wyjeżdżających na ferie realizowane są przez funkcjonariuszy w godz. 6.30-8.30. i potrwają, aż do 7 lutego. Do tej pory przeprowadzono 6 takich kontroli.

Podczas, gdy policjanci drogówki strzegli bezpieczeństwa na naszych trasach, funkcjonariusze prewencji wspólnie z przedstawicielami inspekcji sanitarnej skontrolowali miejsca zorganizowanego wypoczynku dzieci oraz młodzieży na terenie powiatu braniewskiego. Cel tych działań pozostaje niezmienny - sprawdzenie legalności prowadzonego wypoczynku, a także poziomu wywiązywania się organizatora wypoczynku z obowiązków dotyczących zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków, jak również odpowiedniej opieki wychowawczej.

Podczas takich kontroli policjanci każdorazowo uczestniczą w specjalnych spotkaniach z podopiecznymi, podczas których udzielają młodzieży cennych rad dotyczących unikania zagrożeń, jak również wręczają najmłodszym elementy odblaskowe oraz edukacyjne ulotki.
Realizując zadania, które ukierunkowane są na zapewnienie bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowych policjanci ujawnili również 1 małoletniego pod wpływem alkoholu. Teraz sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages