Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Pierwsze konsultacje za nami

2016-02-05 13:25:09 (ost. akt: 2016-02-05 13:44:22)
Oprócz policjantów w piątkowych konsultacjach uczestniczyli: starosta braniewski, przedstawiciele służb mundurowych oraz agencji ochrony osób i mienia z terenu powiatu braniewskiego

Oprócz policjantów w piątkowych konsultacjach uczestniczyli: starosta braniewski, przedstawiciele służb mundurowych oraz agencji ochrony osób i mienia z terenu powiatu braniewskiego

Autor zdjęcia: Irena Żmuda

,,W grupie siła'' – takimi słowami podsumowano dzisiejsze (5.02.) konsultacje dotyczące mapy zagrożeń bezpieczeństwa.

Policjanci z Braniewa rozpoczęli cykl konsultacji społecznych w zakresie tworzenia lokalnej mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Narzędzie to jest priorytetem Komendanta Głównego Policji oraz resortu spraw wewnętrznych i administracji. Celem stworzenia mapy jest pokazanie w sposób rzetelny i czytelny, głównie lokalnej społeczności, skali i rodzajów zagrożeń. Mapy powinny być odzwierciedleniem nie tylko aktualnych niebezpieczeństw, ale także przyszłościowych prognoz. Pod pojęciem map zagrożeń nie kryje się tylko aspekt techniczny, ale przede wszystkim nowa filozofia działania Policji. Mają one być istotnym elementem w procesie zarządzania bezpieczeństwem publicznym, który realizowany jest w ramach partnerskiego współdziałania pomiędzy wszystkimi instytucjami i podmiotami, które czuwają nad ochroną obywateli.

W tym celu w Komendzie Powiatowej Policji w Braniewie zorganizowano pierwsze konsultacje społeczne. W spotkaniu, którego moderatorem był Komendant Powiatowy Policji w Braniewie insp. Grzegorz Sieński, uczestniczyli starosta, przedstawiciele służb mundurowych, samorządów lokalnych, agencji ochrony oraz lokalnych mediów.

Na wstępie zapoznano wszystkich zebranych z ideą, która przyświeca tworzeniu map, jak również wskazano na obszary, które przedmiotowe narzędzie będzie opisywało. W kolejnej, najważniejszej części konsultacji przekazano głos zebranym gościom. Wśród uczestników padały zgodne opinie, co do nadrzędnej roli wspólnego działania oraz udziału lokalnych mieszkańców w tworzeniu mapy zagrożeń.

Aby wzmocnić kanał komunikacji pomiędzy społeczeństwem i Policją – funkcjonariusze uruchomili specjalny adres e-mail : mapazagrozen@braniewo.ol.policja.gov.pl  Wysyłając wiadomość każdy obywatel może zgłosić swoje propozycje i sugestie dotyczące miejsc, w których nie czuje się bezpiecznie, czy sytuacji, które sprawiają, że czuje się zagrożony. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał, a zdobyta wiedza będzie stanowiła nieocenioną pomoc w projektowaniu finalnej wersji mapy, która następnie zostanie umieszczona na stronie internetowej naszej komendy.

Kolejne konsultacje już w najbliższy wtorek (9 lutego) o godz. 16.00 w Braniewskim Centrum Kultury. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału. RAZEM zadbajmy o bezpieczeństwo swoje oraz naszych bliskich. Przyjdź i zabierz głos w tak ważnej sprawie!

Przyjdź i podziel się swoją opinią!

Poniżej podajemy również terminy konsultacji na terenie poszczególnych gmin:
- dla mieszkańców miasta i gminy Frombork
9 lutego 2016 r. godz. 9:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Frombork,

- dla mieszkańców miasta i gminy Pieniężno oraz gminy Lelkowo
12 lutego 2016r. godz. 12:00 w Miejskim Domu Kultury w Pieniężnie,

- dla mieszkańców gmin Wilczęta oraz Płoskinia
18 lutego 2016r. godz. 10:00 w świetlicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Wilczętach


Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. weteran #1927373 | 178.36.*.* 8 lut 2016 09:49

  Proszę poinformować o efektach, bo od samego mieszania herbata słodsza nie będzie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ilona #1927294 | 84.40.*.* 7 lut 2016 23:21

  Nie mogę patrzeć jak siedzi Dziąg i cała reszta i rozprawia o bezpieczeństwie. Szpital stopniowo likwiduje ,chirurgia od dawna zamknięta , a my będziemy umierać w drodze do Elbląga. Może mieszkańcy Braniewa zaczną o tym mówić.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. zgłaszam punkt do mapy - #1926997 | 31.61.*.* 7 lut 2016 12:15

   Prawda jest taka, że największym zagrożeniem, które jest przyczyną największej liczby śmiertelnych wypadków na naszym terenie są drzewa rosnące w pasie drogowym. Mam rozumieć, że teraz komenda wystąpi do zarządcy drogi i pseudoekologow o wycięcie tych zielonych zabójców. No skoro tworzycie mapie, to musicie konsekwentnie dążyć do eliminacji potencjalnych zagrożeń, bo w przeciwnym razie jaki sens ma tworzenie tej mapy. Jeżeli bedą odmowy ze strony pseudo ekologów, rozumiem również, że pisma bedą sukcesywnie ponawiane aż do uzyskania założonego celu. wycięcia w pień wszystkich drzew w pasie drogowym. Ni9e są one częścią infrastruktury drogowej, więc powinny zostać wycięte co do jednego pnia. Powodzenia życzę w walce z robaczkiem, który si nazywa Pachnica Dębowa

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Mapy zagrożeń?! #1926947 | 83.24.*.* 7 lut 2016 10:40

   to co dotej pory dzielnicowi i policjanci robili w terenie skoro nie znają środowisk.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. byg #1926532 | 31.61.*.* 6 lut 2016 14:11

   ,, W kolejnej, najważniejszej części konsultacji przekazano głos zebranym gościom. Wśród uczestników padały zgodne opinie, co do nadrzędnej roli wspólnego działania oraz udziału lokalnych mieszkańców w tworzeniu mapy zagrożeń" FRAZES RODEM Z PRL u Nie wierzę, w to co czytam.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (8)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages