Nasi biegacze pięciokrotnie na podium

2016-03-14 12:27:03(ost. akt: 2016-03-14 12:40:22)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Pięciokrotnie na podium Biegu z okazji Dnia Kobiet w Malborku stawali biegacze z powiatu braniewskiego.
W biegu wystartowały 292 osoby, w tym 119 kobiet i 173 panów. Wśród nich było 12 zawodników z powiatu braniewskiego.

Uczestnicy mieli do pokonania dwie pętle o łącznej długości 5,3 km, po Parku Miejskim i terenach zamkowych w Malborku. Trasa ze startem i metą przy budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 wiodła do przystani żeglarskiej, z powrotem bulwarem do zamku, wałami von Plauena i Piastowską do Parkowej.

Podczas tegorocznej edycji biegu organizatorzy zrezygnowali z prowadzenia klasyfikacji open. Nagrody zostały przyznane kobietom i mężczyznom w poszczególnych kategoriach wiekowych, a oprócz tego przewidziano odrębne kategorie dla żołnierzy, policjantów, straży pożarnej. Oddzielnie sklasyfikowane zostały także najlepsze pary małżeńskie.

Z powiatu braniewskiego w zawodach wystartowało 12 biegaczy. Nasi zawodnicy stawali na podium aż pięciokrotnie. Krzysztof Prochna z Fromborka ukończył bieg na siódmym miejscu, a w kategorii wiekowej M40 był najlepszy. Na najwyższym stopniu podium stawały także Aleksandra Jakimczuk w kategorii K25 oraz Małgorzata Siedlik w kategorii K50. Drugie miejsce w kategorii K30 zajęła Magda Ingielewicz. Trzeci w kategorii Straż Pożarna był Dariusz Brzeski, który w swojej kategorii wiekowej był również 4. Miejsca tuż za podium w swoich kategoriach wiekowych zajęły także Beata Michalunio (5 miejsce w K45) i Małgorzata Misiuk (4 miejsce w kategorii K50).

Wszystkim uczestnikom medale wręczał płk pil. Leszek Błach, dowódca 22 BLT, w asyście burmistrza Marka Charzewskiego.

ZOBACZ GALERIE ZDJĘĆ NA: MALBORK7.PL

Krzysztof Prochna 19:13 (7 miejsce open, 1 miejsce w kategorii M40-44)
Aleksandra Jakimczuk 21:59 (3 miejsce open kobiet, 1 miejsce K25)
Darek Brzeski 22:36 (4 miejsce w M45, trzecie miejsce w kategorii Straż Pożarna)
Magda Ingielewicz 24:09 (13 miejsce open kobiet, 2 miejsce w K30)
Stefan Gołębiewski 25:05
Małgorzata Siedlik 27:23 (1 miejsce w K50)
Grzegorz Limanowski 28:15
Stanisław Śmigielski 28:15
Rafał Ziembowicz 28:55
Beata Michalunio 29:57 (5 miejsce w K45)
Małgorzata Misiuk 35:28 (4 miejsce w kategorii K50)