Czwartek, 21 listopada 2019. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

„Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie". Uczniowie ZSZ w komendzie

2016-03-17 10:12:24 (ost. akt: 2016-03-17 10:14:51)

W ramach projektu „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – otwarte jednostki Policji” uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Zawodowych uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez st. asp. Kamila Zalewskiego, Asystenta ds. Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii KPP w Braniewie. Spotkania odbywały się na terenie braniewskiej jednostki Policji.

W programie była projekcja filmu pt. „Na zawsze” z okazji obchodzonego w lutym Dnia Bezpiecznego Internetu. Film uświadomił uczniom istniejące zagrożenia tzw. cyberprzemoc. Zajęcia dotyczyły również odpowiedzialności prawnej i karnej za przestępstwa popełniane w sieci.

W trakcie zajęć została również przeprowadzona pogadanka z młodzieżą na temat „Dopalacze kradną życie”, „Dopalacze nowe substancje psychoaktywne”. Młodzież otrzymała ulotki prewencyjne o powyższej tematyce.

Uczniowie zwiedzili braniewską komendę Policji. W trakcie wizyt zapoznali się ze służbą funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego oraz Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego.

Poznali historię jednostki, strukturę organizacyjną komendy oraz wyposażenie. Uczestniczyli w zajęciach z technikiem kryminalistyki podczas których funkcjonariusz zaprezentował im działanie specjalnego policyjnego urządzenia do zabezpieczania śladów linii papilarnych.

Zwiedzili tzw. "Niebieski pokój" przeznaczony do przesłuchań małoletnich ofiar oraz świadków przestępstw. Uczniowie mieli także możliwość zwiedzania pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a także mogli zapoznać się z pracą dyżurnego oraz jego zastępcy na stanowisku kierowania braniewskiej jednostki Policji. Młodzież mogła przyjrzeć się również pracy operatora monitoringu miejskiego.

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages