2016-03-21 12:16:14(ost. akt: 2016-03-21 13:04:00)
LO Braniewo

LO Braniewo

Autor zdjęcia: Adam Jakubiak

W sali Szkoły Podstawowej Nr 5 w Braniewie przy ul. Moniuszki odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrz Braniewa Moniki Trzcińskiej. W rywalizacji finałowej LO Braniewo pokonało po bardzo ciekawym meczu Pompę 2:1.
Na starcie turnieju stanęło sześć drużyn, które organizatorzy - Miejski Ośrodek Sportu "Zatoka" Braniewo i "Sparta" Braniewo podzielili na dwie grupy. Grano systemem "każdy z każdym", do dwóch wygranych setów.

W grupie pierwszej o kolejności na mecie decydowały nie punkty, ale sety. Każda z drużyn poniosła po jednej porażce, lecz LO wygrywając 2:0 z Ornetą i przegrywając 1:2 z Bundą miało najkorzystniejszy bilans setów. W grupie B rywalizacja nie była już tak wyrównana i faworyt-Pompa-lider braniewskiej ligi po dwóch zwycięstwach zajął pierwsze miejsce, a Mundurowi drugie.

Zwycięzcy grup grali o pierwsze miejsce, a o trzecie zespoły, które były drugie w grupie i o piąte-ostatnie teamy.

W spotkaniu o brązowy medal-jedyni goście w tej stawce- Orneta pokonali Wojsko 2:0. Bardzo ciekawy był mecz o największy puchar. Zdecydowanym faworytem tej potyczki była Pompa. Na dodatek młodzież z LO grająca wzmocniona Mateuszem Kurkiem (gra i uczy się w Olsztynie) musiała sobie radzić bez silnej zagrywki i skutecznych ataków Konrada Trzcińskiego, który na skutek kontuzji ręki grał tylko w roli libero. Pierwszego seta wygrała Pompa 25:22, a seta zakończył udaną kiwką Szymon Biryło. W drugim secie Krzysztof Giecewicz i jego koledzy mieli już prawie wygrany nie tylko set, ale i mecz. W pewnym momencie prowadzili nawet 20:16, ale za chwilę na tablicy wyników zrobił się remis 22:22. As Janka Łyczakowskiego, ataki Łukasza Nawojczyka i Mateusza Kurka zakończyły seta na korzyść siatkarzy z ul. Sikorskiego. Tie break był bardzo wyrównany do stanu 13:13. Atak i as serwisowy zakończyły trzecią partię i mecz. Tak więc tym razem górę wzięła młodzież, a nie pomogło doświadczenie Pompy. Była to duża niespodzianka i dobry prognostyk zwycięzców przed barażowym turniejem  o awans do najlepszego kwartetu na Warmii i Mazurach w ramach "Gimnazjady 2015/2016".

Turniej przebiegał w bardzo sportowej atmosferze. W międzyczasie można było posilić się domowym smalcem przygotowanym przez dyrektor MOS "Zatoka" Martę Wychowaniak oraz ogórkami produkcji burmistrz Moniki Trzcińskiej, a także herbatą i ciastem.

W imieniu burmistrz Moniki Trzcińskiej puchary ( dla wszystkich drużyn) statuetkę i nagrody rzeczowe wręczała dyrektor MOS "Zatoka" Marta Wychowaniak. Najbardziej okazały trafił do rąk kapitana drużyny LO Janka Łyczakowskiego. Ten sam zawodnik odebrał zresztą statuetkę za tytuł MVP turnieju, a w oczy kibiców rzucało się nie tylko dobre rozgrywanie w jego wykonaniu, ale także i efektowne parady w defensywie. Ozdobą turnieju była gra dwóch siatkarek - Katarzyny Rant w barwach Mundurowych i Justyny Cytrynowicz z LO. Obydwie otrzymały nagrody rzeczowe.

Sędziowali: Zenon Kuk, Artur Marciszewski (współorganizatorzy) oraz Krzysztof Giecewicz i Julia Zakrzewska, a przy stoliku sędziowskim ( protokoły i tablica z wynikami) siedziała Gosia Łyczakowska oraz jej koledzy - Tomasz Cytrynowicz i Sebastian Miąsko.

Grupa A
Wyniki: LO Braniewo-Bunda 1:2 (-21,23,-12), LO - Orneta 2:0 (22,19), Bunda - Orneta 0:2 (-23,-14)
1. LO 3 3:2
2. Orneta 3 2:2
3. Bunda 3 2:3

Grupa B
Wojsko - Mundurowi 2:1 (-21,25,8), Mundurowi - Pompa 0:2 (-17,-16), Wojsko - Pompa 1:2 (23,-19,-7).
1. Pompa 4 4:1
2. Wojsko 3 3:3
3. Mundurowi 2 1:4

O piąte miejsce: Bunda - Mundurowi 1;2 (17,-17,-12), o trzecie: Orneta - Wojsko 2:0 (20,22), o pierwsze: LO Braniewo - Pompa 2:1 (-22,22,13). Klasyfikacja: 1. LO Braniewo. 2. Pompa. 3. Orneta. 4. Wojsko. 5. Mundurowi. 6. Bunda.

LO Braniewo: Justyna Cytrynowicz, Jan Łyczakowski, Mateusz Kurek, Kamil Maziuk, Łukasz Nawojczyk, Konrad Trzciński ( libero), Daniel Wierzbicki.

Pompa: Krzysztof Giecewicz, Paweł Matczuk, Andrzej Dunajski, Szymon Biryło, Bogdan Wieliczko, Mirosław Badowski.