Sparta Braniewo wygrywa Międzynarodowy Maraton Piłki Siatkowej Młodziczek w Łebie !

2016-04-05 09:33:03(ost. akt: 2016-04-05 13:30:09)

Autor zdjęcia: Archiwum Sparty

Na tydzień przed turniejem ¼ Mistrzostw Polski Młodziczek, braniewska Sparta wybrała się do Łeby na coroczny Międzynarodowy Maraton Piłki Siatkowej. Była to próba generalna przed zawodami docelowymi.
Te zawody to bardzo duży turniej, w którym wzięło udział aż 24 zespoły młodziczek, w tym bardzo silny zespół z Rosji. Zespoły zostały podzielone na 4 grupy po 6 zespołów i tylko zwycięscy swoich grup mieli prawo gry o miejsca 1-4. W fazie grupowej grano systemem dwa sety (czyli wygrana 2:0 lub remis 1:1, za każdy set był przyznawany 1 punkt).

Braniewskie siatkarki wygrały 2:0 kolejno z zespołami : Libero Starogard Gdański, MTS Kwidzyn, Gimnet Mońki, GLKS Nadarzyn oraz zremisowały 1:1 z MOS Wola Warszawa. Wyniki te dały bezapelacyjnie 1 miejsce w grupie i w półfinale turnieju braniewianki kolejnego dnia miały się spotkać z zespołem Wieżyca 2011 Stężyca.

Organizatorzy postanowili, że w tej fazie również się będzie grało tylko dwa sety, a w przypadku remisu, będą liczone małe punkty z tego meczu. W pierwszej partii meczu oba zespoły szły łeb w łeb, zadecydowała końcówka seta, w której zepsuliśmy zagrywkę i przegraliśmy 23:25. Druga partia natomiast to pokaz siły zespołu Sparty. Gra niemal bezbłędna i deklasacja rywalek 25:12. Stało się jasne, że ostatniego dnia to nasz zespół zagra w finale. A tam napotkał świetny zespół z Rosji, z Kaliningradu. Mecz był bardzo ciekawy i zacięty, jednak to braniewska Sparta wygrywała kluczowe piłki i oba sety zakończyły się zwycięstwem naszego zespołu w tym samym stosunku 25:21.

— Sprawdzian przed Ćwierćfinałem Mistrzostw Polski zdaliśmy celująco — mówi Dominik Sobczak, trener zespołu. — Wygraliśmy bardzo prestiżowy i trudny turniej. To nasz ogromny sukces, tym bardziej, że rok temu również w Łebie byliśmy najlepsi i w tym roku obroniliśmy mistrzostwo. To się bardzo rzadko zdarza, żeby jeden zespół wygrał ,,Łebę” dwa lata pod rząd, a my tego dokonaliśmy. Wielkie gratulacje dla moich zawodniczek, bo były wspaniałe w tym turnieju. Najlepszą zawodniczką zespołu wybrano Natalię Goch, a MVP Turnieju Polę Dajnowską, których ataki ze skrzydeł były po prostu bezbłędne, ale ja chciałbym wyróżnić cały zespół, ponieważ tworzą zgrany kolektyw i każda zawodniczka dołożyła cegiełkę do tego sukcesu. Przed nami turniej ¼ MP w Rumi już w następnym tygodniu, na który jedziemy w bojowych nastrojach. Zrobimy wszystko, żeby wywalczyć awans do najlepszej ,,16” w Polsce. Oby tylko wszystkie zawodniczki były zdrowe.

SPS Sparta Braniewo – MOS Wola Warszawa 1:1 (25:18, 22:25)
Libero Starogard Gdański – SPS Sparta Braniewo 0:2 (17:25, 12:25)
SPS Sparta Braniewo – MTS Kwidzyn 2:0 (25:11, 25:13)
Gimnet Mońki – SPS Sparta Braniewo 0:2 (22:25, 13:25)
SPS Sparta Braniewo – GLKS Nadarzyn 2:0 (25:19, 25:16)

½ Turnieju

SPS Sparta Braniewo – Wieżyca 2011 Stężyca 1:1 (23:25, 25:12, małe punkty : 48:37)