Poniedziałek, 18 lutego 2019. Imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany

Strażacy na ćwiczeniach w Rosji

2016-04-25 12:56:41 (ost. akt: 2016-04-25 14:15:39)

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Braniewie

W dniach 21 – 22 kwietnia strażacy z Państwowej Straży Pożarnej uczestniczyli w obradach oraz ćwiczeniach w ramach Polsko – Rosyjskiej Rady ds. Współpracy Regionów RP z Obwodem Kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej. VIII posiedzenie komisji ds. ratownictwa i ochrony ludności w warunkach nadzwyczajnych zagrożeń odbyło się w miejscowości Czerniachowsk w obwodzie kaliningradzkim FR.

W ramach posiedzenia komisji: podsumowano działalność komisji w związku z organizacją XVI posiedzenia Polsko-Rosyjskiej Rady ds. Współpracy Regionów RP z Obwodem Kaliningradzkim FR, omówiono organizacje i funkcjonowanie służb pożarniczo-ratowniczych na terytorium Obwodu Kaliningradzkiego, omówiono perspektywy współpracy Zarządu Głównego EMERCOM Rosji w Obwodzie Kaliningradzkim FR i Państwowej Straży Pożarnej oraz plan wspólnych przedsięwzięć na lata 2016-2017, przedstawiono polskiej stronie informacje dotyczące ćwiczeń taktycznych w zakresie usuwania skutków sytuacji nadzwyczajnej, spowodowanej pożarem lasu, omówiono aktualne działania związane z programem i możliwości realizacji wspólnego projektu (program współpracy transnarodowej Region Morza Bałtyckiego),
 
Uczestnicy obrad podpisali protokół VIII posiedzenia komisji ds. ratownictwa i ochrony ludności w warunkach nadzwyczajnych zagrożeń. Wyjazd na teren Obwodu Kaliningradzkiego to również udział ratowników z Państwowej Straży Pożarnej w ćwiczeniach taktycznych w zakresie usuwania skutków sytuacji nadzwyczajnej wywołanej pożarem lasu. Ćwiczenia praktyczne ratowników zorganizowano w rejonie miejscowości Svoboda okręgu czerniachowskiego w Obwodzie Kaliningradzkim.

Ćwiczenia to doskonała forma wymiany wiedzy na temat sprzętu będącego na wyposażeniu poszczególnych formacji mundurowych, porównanie wyposażenia, sprawdzenie możliwości sprzętu w warunkach bojowych oraz współpracy podczas usuwania pozorowanego pożaru. W składzie polskiej delegacji byli: Zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Marek Jasiński – przewodniczący polskiej części komisji, Warmińsko – Mazurski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie st. bryg. Mirosław Hołubowicz, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie mł. bryg. Władysław Szczepanowicz, główny specjalista w Biurze Współpracy Międzynarodowej KG PSP Pani Magdalena Skrzypczak, koordynator wojewódzki projektów pomocowych KW PSP w Olsztynie – st. sekc. Radosław Nowosielski.

Dodatkowo w ćwiczeniach taktyczno – bojowych uczestniczyło siedmiu strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie wyposażonych w dwa pojazdy pożarnicze i pełne zaplecze logistyczne.

Strażacy z JRG PSP w Braniewie uczestniczyli w dwóch przygotowanych w ramach ćwiczeń epizodach związanych z pożarami powierzchni leśnej, współpracując ze strażakami Federacji Rosyjskiej. Zrealizowane ćwiczenia to również doskonała forma sprawdzenia zaplecza logistycznego w tym wyposażenia specjalistycznego, które znajduje się na wyposażeniu KP PSP w Braniewie.

Przed wyjazdem do Federacji Rosyjskiej Zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Marek Jasiński odwiedził strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

st. kpt. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages