Remis na wagę gry w IV lidze sezonu 2016/2017

2016-05-31 09:20:37(ost. akt: 2016-05-31 09:33:05)

Trener Paweł Karpowicz podczas pierwszej przerwy (w połowie pierwszej części) miał kilka uwag do zespołu

Autor zdjęcia: Adam Jakubiak

W 27. kolejce Zatoka Braniewo na własnym boisku zremisowała z Mrągowią Mrągowo 2:2. Po reorganizacji rozgrywek na kolejny sezon z obecnej IV ligi pozostanie minimum siedem, a może nawet osiem drużyn. Praktycznie z takim bilansem punktowym Zatoka jest już ponownie IV-ligowcem.
Po bardzo dobrym meczu z Błękitnymi w Ornecie kibice liczyli na to, że w Braniewie Zatoka zaprezentuje ten sam co najmniej poziom. Nic z tego. Mecz z niżej notowanym rywalem w ligowej tabeli zakończył się remisem i to nie satysfakcjonowało gospodarzy i widzów.

Już w 8 min. goście objęli prowadzenie w zamieszaniu po rzucie rożnym. Pozostawiony bez opieki Dawid Mikulak główką skierował piłkę praktycznie do pustej bramki z bliskiej odległości. Do 40 min. z boiska wiało nudą. W tym okresie bramkarza Mrągowii z daleka próbował zaskoczyć Łukasz Wolak, ale zrobił to dwa razy słabo uderzając piłkę i golkiper rywali bez problemu ją złapał.

Także Rafał Jakimczuk w 36 min. w dogodnej sytuacji nie trafił do bramki. W 40 min. kolejne zamieszanie, tym razem pod bramką Mrągowii, zakończyło się zdobyciem wyrównującej bramki. Obrońca Mrągowii Marceli Kowalski źle trafił w piłkę i skierował ją do własnej bramki. W 44 min. złe wybicie piłki przez Dawida Sadowskiego o mało co nie zakończyło się zdobyciem tuż przed przerwą drugiego gola przez ekipę przyjezdną.

Po zmianie stron Zatoka przejęła inicjatywę i zdecydowanie częściej gościła w polu karnym Mrągowii. W 48 min. nie popisał się sędzia Jarosław Wilga, który był blisko akcji w której Rafała Jakimczuka złapał w pół obrońca gości w polu karnym i nie podyktował ewidentnej  jedenastki dla Zatoki. W 53 min. solowym rajdem popisał się Przemysław Matelski. Po minięciu kilku rywali z ok. 22 metrów uderzył mocno piłkę, ale ta trafiła tylko w poprzeczkę i wyszła w pole. Kilka minut później Cezary Sobolewski wykorzystał gapiostwo defensywy Zatoki i z bliska nie miał kłopotu wyprowadzić swój zespół na prowadzenie. W 65 min. dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego Wolaka główką na bramkę zamienił Jonatan Łacman i było to jego pierwsze trafienie w lidze.

W 72 min. Zatoce dopisało szczęście, gdyż napastnik Mrągowii będąc 2 metry od linii bramkowej nie trafił w piłkę. Zmiany, które w ostatnim kwadransie dokonał szkoleniowiec Zatoki nic nie wniosły i mecz zakończył się remisem z którego najbardziej niezadowoleni byli braniewianie.

Do zakończenia rozgrywek pozostały jeszcze trzy mecze: z Mamrami, Stomilem II (wyjazdy) i DKS. Zatoka z bilansem 47 punktów praktycznie już się utrzymała na tym szczeblu rozgrywek na kolejny sezon, ale marzenie trenera o miejscu na podium pozostanie bez realizacji.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją: