Czwartek, 26 kwietnia 2018. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

Wichury wywracały drzewa

2016-06-19 13:55:40 (ost. akt: 2016-06-19 14:00:47)

Autor zdjęcia: PSP Braniewo

Od piątku 18 czerwca do soboty strażacy z powiatu braniewskiego interweniowali w ponad 50 zdarzeniach, które odnotowano na terenie miasta Braniewa oraz powiatu braniewskiego. Większość zdarzeń dotyczyła usuwania przewróconych drzew oraz złamanych konarów z dróg gminnych, powiatowych, wojewódzkich oraz krajowych.

Ponad 40 interwencji to zdarzenia z drzewami, które skutecznie blokowały i ograniczały ruch na drogach. Najwięcej pracy strażacy odnotowali w piątkowe popołudnie do późnych godzin nocnych. Oprócz usuwania zdarzeń z drzewami strażacy również wypompowywali wodę z zalanych obiektów.

Strażacy zabezpieczali również uszkodzone fragmenty dróg oraz przewrócone znaki drogowe. W działaniach uczestniczyli strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz strażacy-ochotnicy z jednostek OSP: Braniewo, Frombork, Pluty, Zagaje, Lelkowo, Lipowina, Żelazna Góra, Dąbrowa, Długobór, Wilczęta, Kierpajny Wielkie, Stare Siedlisko.

Strażacy zwracają się z apelem o zachowanie ostrożności podczas burz i gwałtownych opadów atmosferycznych w tym zachowania bezpieczeństwa i rozwagi od użytkowników dróg.

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages