Tenisiści grają ligę – pierwsze podsumowanie

2016-06-23 09:03:27(ost. akt: 2016-06-24 10:19:49)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatorów

Od połowy kwietnia na kortach powiatu braniewskiego trwają rozgrywki Braniewskiej Amatorskiej Ligi Tenisa Ziemnego 2016. Jest ona podzielona na trzy różne grupy: dwie singlowe i jedną deblową, a liczy łącznie 26 zawodników. Dwa miesiące zmagań to idealny czas na pierwsze podsumowania gier naszych tenisistów.
GRUPA 1
Gra w niej 10 najlepszych zawodników poprzedniego sezonu i choć wszyscy znają się bardzo dobrze, mnóstwo jest bardzo emocjonujących spotkań. Liderem ligi jest obecnie Euzebiusz Kazubek, który zdążył rozegrać już pięć spotkań i wszystkie wygrał. W trzech z nich zwyciężył bardzo pewnie, raz musiał odrabiać straty w dwóch setach, a w ubiegłym tygodniu przegrał pierwszego seta w sezonie w starciu z Januszem Janowiakiem.

Kazubka goni Tomasz Pękala mający na koncie komplet 3 zwycięstw i wydaje się, że ich pojedynek może być najważniejszym meczem tego sezonu. Nie możemy również zapominać o zwycięzcy Majówkowego Turnieju, 17-letnim Bartoszu Kazubku, który z powodu kontuzji zdążył dotychczas rozegrać tylko 1 spotkanie i z pewnością włączy się do walki ze wspomnianą dwójką o mistrzostwo ligi.

Pozostałych 7 graczy ma na koncie już przynajmniej jedną porażkę, każdy mecz przynosi sporo emocji i nierzadko zaskakujących wyników. Ligowa stawka jest naprawdę wyrównana i wyścig o podium na pewno będzie trwał aż do ostatniej kolejki sezonu.

Najciekawsze wyniki:
Zbigniew KACZYŃSKI – Bartosz KUNDZINOWICZ 1:2 (7:5,4:6,2:6)
Euzebiusz KAZUBEK – Janusz JANOWIAK 2:1 (4:6,7:6,6:3)
Dawid SZUMERT – Zbigniew KACZYŃSKI 2:1 (6:4,5:7,6:3)
Krzysztof SUROWIEC – Euzebiusz KAZUBEK 0:2 (6:7,5:7)
Tomasz PĘKALA – Dawid SZUMERT 2:1 (5:7,6:4,6:2)

GRUPA 2
W tej grupie występuje aż 16 zawodników: 7 spoza pierwszej „dziesiątki” poprzedniego sezonu i aż 9 debiutantów. Najwięcej punktów z nich jak na razie ma Damian Drzycimski, wygrał on 7 z 10 spotkań i jest liderem grupy, ale zapewne już za chwilę wyprzedzi go Bogdan Dudek, który ma na koncie komplet 6 zwycięstw bez straty seta i wygrany mecz bezpośredni między nimi.
Drugim graczem bez porażki w sezonie jest Przemysław Wojtowicz z Pieniężna, ale zajmuje on tylko III miejsce w stawce – do dziś zdążył rozegrać tylko 4 mecze. I właśnie bierność niektórych graczy najbardziej martwi organizatora ligi, animatora Orlika ZSB w Braniewie, Romana Dudka. W GRUPIE 2 każdy z zawodników ma do rozegrania aż 15 spotkań, czas do jesieni i piękną pogodę najlepiej spędzić na jednym z kortów, bo na pewno nie warto kończyć ligi z walkowerami na koncie.

Marcin MACIEJEWSKI – Rafał KILJAŃCZYK 1:2 (2:6,6:1,6:7)
Bogdan DUDEK – Damian DRZYCIMSKI 2:0 (6:3,6:3)
Mateusz SIELICKI – Przemysław WOJTOWICZ 1:2 (7:6,3:6,2:6)
Andrzej KALISZUK – Jerzy KUNDZINOWICZ 2:1 (6:4,4:6,7:5)
Damian DRZYCIMSKI – Rafał KILJAŃCZYK 2:1 (7:6,2:6,6:3)

GRUPA DEBLOWA
Na początku czerwca zadebiutowała licząca 8 par liga deblowa. Najlepszy w niej start zanotował duet Bogdan Dudek – Krzysztof Surowiec, który w pierwszych trzech meczach stracił tylko jednego seta. Już po dwóch tygodniach rozgrywek wydawało się, że w drodze po tytuł ligowy mogą powstrzymać ich tylko zwycięzcy ostatniego turnieju w Lidzbarku Warmińskim, Dariusz Frąckiewicz – Euzebiusz Kazubek.

Ich niedzielny pojedynek stał na wysokim poziomie, pełno w nim było zaciętych wymian, a o końcowym wyniku zdecydowały pojedyncze punkty. Więcej spokoju zachował i mniej błędów popełnił zespół dowodzony przez Euzebiusza Kazubka i wygrał on ostatecznie w trzech setach 6:4,3:6,7:5. Nie możemy wykluczyć, że w lidze dojdzie do kilku niespodzianek, ale z pewnością największą z nich będzie chociaż jedno potknięcie faworytów.

Po porażce pary Dudek – Surowiec bardzo ciekawie zapowiada się walka o ligowe podium do której powinni włączyć się m.in. doświadczony duet Zbigniew Kaczyński – Tomasz Pękala czy rodzinny zespół Szumertów.

Damian Drzycimski, „Braniewo: TENIS”

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją: