środa, 26 września 2018. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Starostwo wystąpiło o środki do wojewody na remont ulicy Błotnej

2016-06-23 11:51:56 (ost. akt: 2016-06-23 11:59:22)

Autor zdjęcia: Archiwum starostwa

Starostwo Powiatowe w Braniewie wystąpiło do Wojewody Warmińsko - Mazurskiego o zapotrzebowanie na dodatkowe środki na remont nawierzchni ulicy Błotnej (od ul. Staszica do ul. Armii Krajowej).

W/w odcinek drogi należącej do Skarbu Państwa jest w złym stanie technicznym i i wymaga pilnej naprawy.

Przypomnijmy: ulica Błotna w Braniewie chyba wszystkim kierowcom od wielu lat kojarzyła się z dziurami i nierówną nawierzchnią. Była jedynie okazjonalnie łatana, jednak od dawna nie mogła doczekać się kapitalnego remontu. W czym tkwił problem? Ulica Błotna jest własnością Skarbu Państwa. Nie jest zaliczana do żadnej kategorii dróg publicznych. Samorząd nie może finansować prac remontowych na nie swojej własności. Wielokrotne próby załatwienia tego tematu nie udawały się. Przez lata Urząd Wojewódzki nie zarezerwował pieniędzy na remont tej ulicy. Urzędnicy z Olsztyna proponowali, że rozwiązaniem problemu ul. Błotnej byłaby jej komunalizacja na rzecz miasta, a następnie zaliczenie tej drogi do kategorii drogi gminnej. To pozwoliłoby na pozyskiwanie rządowych dotacji na remont. Jednak Urząd Miasta Braniewa przez lata deklarował, że ulice przejąć może, jednak pod warunkiem, że ta będzie już wyremontowana.

Wspólnym staraniem Zarządu Powiatu Braniewskiego oraz starosty, wojewoda w grudniu 2015 roku skierował do nas potrzebne środki finansowe. Dokonano długo oczekiwanych napraw uszkodzeń nawierzchni bitumicznej w ramach II etapu prac od ulicy Szkolnej do ulicy Staszica.

— Ulica Błotna jest działką Skarbu Państwa — mówił w grudniu starosta Leszek Dziąg. — Nie możemy jej przejąć jako drogę powiatową ze względu na przepisy. Wydawanie pieniędzy samorządowych na inwestycje Skarbu Państwa to wątpliwy ruch. Jednak konsekwentnie dopytywaliśmy o pieniądze na remont tej drogi. Ze swojego budżetu dołożyć nie mogliśmy, a środków na działki Skarbu Państwa było za mało, bo ok. 30 tys. zł. Wystąpiliśmy jednak o niewykorzystane fundusze do wojewody. Otrzymaliśmy ok. 50 tys. zł. Dzięki temu udało się uzbierać środki niezbędne na remont ul. Błotnej od skrzyżowania z ul. Szkolą do skrzyżowania z ul. Staszica, bo ten odcinek jest częściej uczęszczany przez mieszkańców. Będziemy dalej zabiegać o kolejne środki, aby wyremontować dalszą część ulicy — deklarował starosta.

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ola #2015230 | 87.205.*.* 23 cze 2016 15:53

    A kiedy starostwo wystąpi do Wojewody o środki na remont ulicy Mrągowiusza w Braniewie?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages