Emilia Ankiewicz awansowała do finału Mistrzostw Europy. Wywalczyła też minimum na igrzyska

2016-07-09 20:42:45(ost. akt: 2016-07-13 12:25:26)

Autor zdjęcia: Marek Biczyk/ Archiwum PZLA

Emilia Ankiewicz pobiegnie w niedzielę (10.07) w finale Mistrzostw Europy!!! Braniewianka była trzecia w swoim półfinale. Świetny wynik dał jej jednak awans do finału. Emilia w biegu półfinałowym poprawiła rekord życiowy 56.05. Ten wynik nieoficjalnie daje jej minimum na Igrzyska Olimpijskie w Rio (56.20 - przyp. red.).
Najlepsze zawodniczki w Europie o miejsce w finale walczyły w trzech seriach półfinałowych. Emilia startowała w pierwszej na 7 torze. Przybiegła na trzecim miejscu. Pewny awans do finału miały zapewniony zawodniczki z pierwszego i drugiego miejsca oraz dwie zawodniczki z najlepszymi czasami, dlatego, aby mieć pewność, że w finale zobaczymy braniewiankę, musieliśmy poczekać do zakończenia wszystkich półfinałów. Świetny wynik dał jej nie tylko awans do finału, ale także minimum na igrzyska.

Finał Mistrzostw Europy z naszą Emilią odbędzie się niedzielę (10.07) o godz. 17.05. Trzymamy kciuki!

Wczoraj (08.07) Emilia Ankiewicz wygrała swoją serię eliminacyjną podczas Mistrzostw Europy i pewnie awansowała do półfinału. Poprawiła także rekord życiowy (56.43).

Przypomnijmy: ten sezon jest bardzo udany dla Emilii. Podczas czerwcowych Mistrzostw Polski w Bydgoszczy została wicemistrzynią kraju, wywalczyła minimum na Mistrzostwa Europy oraz poprawiła rekord życiowy.

Przypomnijmy: ubiegłoroczny sezon był bardzo udany dla Emilii. W 2015 roku podczas majowych Mistrzostw Polski AZS w Łodzi braniewianka zdobyła dwa medale. 16 maja Emilia startowała w sztafecie 4x100 metrów. Drużyna AZS AWF Warszawa zajęła drugie miejsce. Dzień później (17.05.2015) Emilia wygrała rywalizację na swoim koronnym dystansie — 400 metrów przez płotki. Następnie, 23 maja braniewianka zajęła trzecie miejsce podczas mityngu Nordic Challenge w duńskim Aarhus, a tydzień później była druga na 400 metrów przez płotki podczas Ekstraklasy Ligi Lekkoatletycznej w Białej Podlaskiej. Natomiast drużyna AZS AWF Warszawa zwyciężyła w sztafecie 4x400 metrów. Z kolei 13 czerwca 2015 r. Emilia wygrała rywalizację na swoim koronnym dystansie podczas 7. Memoriału Gwiazd Małopolskiej Lekkiej Atletyki. Natomiast 10 lipca braniewianka zdobyła srebro podczas 28.Letniej Uniwersjady w Gwangju.
Więcej o Emilii: TUTAJ