Emilia 8 w Europie. W sierpniu zobaczymy ją na olimpiadzie w Rio!

2016-07-11 10:09:51(ost. akt: 2016-07-13 12:23:44)

Autor zdjęcia: Marek Biczyk/ Archiwum PZLA

Emilia Ankiewicz 8 w finale Mistrzostw Europy. W sierpniu zobaczymy ją podczas olimpiady w Rio! To największy sukces w historii braniewskiego sportu. Dziękujemy za wspaniałe emocje i gratulujemy!
W finale Emilia uzyskała czas 57.31. Warto też dodać, że srebro na dystansie 400 metrów przez płotki podczas Mistrzostw Europy zdobyła Polka Joanna Linkiewicz (55.33).

Przypomnijmy Emilia dwukrotnie podczas mistrzostw w Amsterdamie poprawiała rekord życiowy. Pierwszy raz w piątkowym (08.07) biegu eliminacyjnym. Emilia uzyskując czas 56.43, pewnie wygrała swoją serię i awansowała do półfinału.

W sobotę (09.07) najlepsze zawodniczki w Europie o miejsce w finale walczyły w trzech seriach półfinałowych. Emilia startowała w pierwszej na 7 torze. Przybiegła na trzecim miejscu. Pewny awans do finału miały zapewniony zawodniczki z pierwszego i drugiego miejsca oraz dwie zawodniczki z najlepszymi czasami, dlatego, aby mieć pewność, że w finale zobaczymy braniewiankę, musieliśmy poczekać do zakończenia wszystkich półfinałów. Świetny wynik dał jej jednak awans do finału. Emilia w biegu półfinałowym poprawiła rekord życiowy 56.05. Ten wynik daje jej minimum na Igrzyska Olimpijskie w Rio (56.20 - przyp. red.).

Przypomnijmy: ubiegłoroczny sezon był bardzo udany dla Emilii. W 2015 roku podczas majowych Mistrzostw Polski AZS w Łodzi braniewianka zdobyła dwa medale. 16 maja Emilia startowała w sztafecie 4x100 metrów. Drużyna AZS AWF Warszawa zajęła drugie miejsce. Dzień później (17.05.2015) Emilia wygrała rywalizację na swoim koronnym dystansie — 400 metrów przez płotki. Następnie, 23 maja braniewianka zajęła trzecie miejsce podczas mityngu Nordic Challenge w duńskim Aarhus, a tydzień później była druga na 400 metrów przez płotki podczas Ekstraklasy Ligi Lekkoatletycznej w Białej Podlaskiej. Natomiast drużyna AZS AWF Warszawa zwyciężyła w sztafecie 4x400 metrów. Z kolei 13 czerwca 2015 r. Emilia wygrała rywalizację na swoim koronnym dystansie podczas 7. Memoriału Gwiazd Małopolskiej Lekkiej Atletyki. Natomiast 10 lipca braniewianka zdobyła srebro podczas 28.Letniej Uniwersjady w Gwangju.
Więcej o Emilii: TUTAJ