Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Coś dla duszy i dla ciała

2016-08-12 09:00:00 (ost. akt: 2016-08-12 09:43:17)

Mocni w wierze wystąpią 13 sierpnia

Mocni w wierze wystąpią 13 sierpnia

Autor zdjęcia: Archiwum organizatorów

13 sierpnia w bazylice archikatedralnej pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Andrzeja we Fromborku rozpoczną się uroczystości odpustowe. Tego dnia wierni będą mogli podziękować za dar chrztu. O godzinie 16.00 rozpocznie się koncert zespołu „Mocni w wierze”, a o godzinie 18.00 msza św.

Zespół „Mocni wierze” tworzą muzycy, którzy pragną pokazać ekspresję i dynamikę muzyki z chrześcijańskim przesłaniem w nowoczesnej oprawie. Podczas koncertów dzielą się swoją pasją, radością i wiarą. „Mocni w wierze” brali niedawno udział w spotkaniu głównym Dni Diecezji Warmińskiej z pielgrzymami Światowych Dni Młodzieży. Zostali docenieni w 2014 roku zarówno przez publiczność jak i jury otrzymując nagrodę konkursu „Debiuty”, a ich autorska płyta otrzymała prestiżowe wyróżnienie „Feniks 2015” przyznawane przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich oraz tytuł Płyty Roku Chrześcijańskiego Grania. Duchową opiekę nad zespołem sprawują księża parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Olsztynie: ks. proboszcz Mirosław Hulecki oraz ks. Piotr Dernowski i ks. Piotr Podolak.

„Ufam Tobie”
Niedziela (14.08) będzie Dniem Eucharystii i Miłosierdzia. Msze św. zostaną odprawione w godzinach 8:00, 11:00 i 18:00. O godzinie 19.00 odbędzie się projekcja filmu „Ufam Tobie”, który trafił również do uczestników Światowych Dni Młodzieży. Po projekcji filmu adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą zawierzenia życia Jezusowi Miłosiernemu. Film powstawał przez dwa lata i mówi o sprawach współczesnych. Jest skierowany szczególnie do młodych ludzi. Twórcami filmu są Leszek Dokowicz i Maciej Bodasiński (Mikael), znani już z produkcji dokumentów ewangelizacyjnych takich, jak "Ja Jestem", "Duch" czy "Ostatnie wezwanie". Producentem dokumentalnego obrazu jest "Gość Niedzielny".

Wystąpi „Pro Musica Antiqua”
W poniedziałek (15.08) u o godzinie 11:00 podczas mszy św. w katedrze we Fromborku będą miały miejsce uroczystości Wniebowzięcia NMP i Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski. Obchody o godzinie 12.15 uświetni koncert Zespołu Kameralnego Pro Musica Antiqua.
Zespół kameralny „Pro Musica Antiqua” powstał we wrześniu 1992 roku. Skupia wybitnych artystów - solistów orkiestr symfonicznych i profesorów Akademii Muzycznych. Kierownikiem artystycznym i menadżerem zespołu jest Leszek Szarzyński. Koncerty zespołu przyczyniają się do odkrywania piękna przyrody Warmii i Mazur, a także obiektów, w których odbywają się muzyczne misteria.
Najwartościowsze utwory dawnych i współczesnych mistrzów kameralistyki harmonijnie podkreślają urodę miejsca, w którym koncert się odbywa. W przepięknie położonej, gotyckiej katedrze z bogatym wyposażeniem muzyka Pro Musica Antiqua dostarczy słuchaczom niezapomnianych doznań wzbogaconych możliwością obcowania ze sztuką sakralną o najwyższej wartości, w najpiękniejszym i największym kościele Warmii, zwanym matką kościołów warmińskich. Wśród wielu przepięknych dzieł sztuki znajdujących się w katedrze, w tym dniu na szczególną uwagę zasługuje Ołtarz Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, który niespełna dwa lata temu został poddany konserwacji.
W świąteczny poniedziałek msze św. we fromborskiej katedrze również o godzinie 8:00 i 18:00.

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages