Falstart Zatoki w rozgrywkach IV ligi sezonu 2016/2017

2016-08-16 10:15:23(ost. akt: 2016-08-16 10:54:42)
Zatoka zagrała słaby mecz ze spadkowiczem z III-ligi

Autor zdjęcia: Adam Jakubiak

Pierwszy mecz w rundzie jesiennej zakończył się porażką gospodarzy. Zespół trenera Pawła Karpowicza przegrał ze spadkowiczem z III ligi - Zniczem Biała Piska. Goście nie zaprezentowali III-ligowego poziomu, ale wystarczyło to na pokonanie braniewian.
Do kibiców na stadionie przy ul. Botanicznej dotarły przed pierwszym gwizdkiem sędziego Andrzeja Patrejko z Elbląga dwie wiadomości - jedna zła, druga dobra. Ta pierwsza to taka, że na ten mecz zabrakło w zespole Dariusza Wieliczko, Pawła Niewiadomskiego (obywaj leczą kontuzje), Macieja Bobka i Michaiła Talapina. Druga dobra to taka, że Znicz przyjechał do Braniewa w bardzo osłabionym składzie w porównaniu do występów w III lidze. Jeden z działaczy gości powiedział przed spotkaniem, że odeszło z zespołu aż 12. piłkarzy. Wyglądało więc na to, że mecz będzie co najmniej wyrównany. Po okresie kilku lat przerwy w Zatoce zadebiutował ponownie Bogdan Wieliczko, ale jego występ nie wpadł w oko kibicom. Jednak Znicz i tak pokazał, że w IV lidze rywale nie będą mieli z tą ekipą łatwo.

Już w 10 min. spadkowicz z III-ligi powinien prowadzić 1:0, ale Mariusz Łapiński będąc sam na sam z Tomaszem Ptakiem - bramkarzem gospodarzy fatalnie strzelił nie trafiając z bliska do siatki (piłka minęła słupek w odległości ok. 0,5 m). W 19 min. szansy na remis nie wykorzystał Daniel Komorowski. Napastnik Zatoki wprawdzie miał przed sobą tylko golkipera Znicza, ale z kąta posłał piłkę tuż obok spojenia słupka z poprzeczką. W 40 min. braniewian do utraty bramki uratował Tomasz Ptak broniąc z bliska strzał napastnika Znicza nogą.

Zatoka schodziła na przerwę przegrywając 0:1, ale styl gry w pierwszych 45 minutach nic dobrego nie wróżył na drugą część meczu. Na boisko za Piotra Rutkowskiego wszedł Marcin Śniegocki, ale siła ataku wcale nie wzrosła. W 60 min. Robert Cychol podwyższył na 2:0, kiedy to z bliska skierował główką piłkę do bramki. Obydwie drużyny już do końca nie stworzyły klarownych okazji z wyjątkiem sytuacji w 63 min. Wtedy to futbolówkę z rąk wypuścił bramkarz Znicza, przejął ją Piotr Lewandowski, ale jego podanie zamiast do kolegi w polu karnym trafiło do obrońcy Znicza. Zmiany, których dokonał braniewski trener nic nie wniosły do gry.

Znicz wygrał mecz zasłużenie. Nasz zespół w drugiej kolejce wyjeżdża do Wikielca, gdzie rozegra mecz o godz. 19 przy sztucznym świetle. Kolejny spadkowicz z III ligi nie będzie łatwym rywalem, ale gra na wyjazdach to specjalność Zatoki. Może humory kibiców w Braniewie poprawią się po tym meczu.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją: