Czwartek, 26 kwietnia 2018. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

Trwa "Międzynarodowy Plener Malarski. X Warmińskie Spotkania Twórcze"

2016-08-19 12:40:05 (ost. akt: 2016-08-19 12:43:09)

Autor zdjęcia: Aleksandra Jakimczuk

Do 22 sierpnia w Braniewie będą gościć malarze nie tylko z całej Polski, ale także z zagranicy. Trwa "Międzynarodowy Plener Malarski. X Warmińskie Spotkania Twórcze".

Artyści uwiecznią na płótnie najpiękniejsze krajobrazy oraz zabytki Powiatu Braniewskiego.

Podczas pleneru w Braniewie można spotkać 17 artystów z całej Polski, Rosji i Wielkiej Brytanii, na bieżąco obserwować proces twórczy oraz dyskutować z malarzami. W plenerze biorą udział: Małgorzata Sobczak (Olsztyn), Ashley Collin (Wlk. Brytania), Aleksandra Baranowska (Włocławek), Katarzyna Szwanke (Włocławek), Dariusz Szwanke (Włocławek), Marżenna Otto (Nakło), Bogumił Burdalski (Sierpc), Agnieszka Czystaw (Elbląg), Maria Wojtasiak (Elbląg), Gabriela Badurek (Elbląg), Barbara Krajnik (Wiśniewo), Danuta Bober (Poznań), Krystyna Smierzchalska (Poznań), Daniel Ratz (Płock), Paweł Chorostian (Frombork), Marina Gushchian (Rosja), Andrzej Zieliński (Braniewo) oraz silna grupa artystów z Braniewa.

— Do tej pory stworzyłam dwie prace pastelami i przygotowuję kolejną olejami — mówi Danuta Bober. — Maluje to co widzę za oknem. Jeśli pozwoli mi czas i pogoda, mam w planach namalowanie pejzażu miasta z perspektywy fosy miejskiej.

— Dojechałam na plener dopiero w środę, ale już zaczęłam pierwszą pracę — mówi Krystyna Smierzchalska. — Jestem pod ogromnym wrażeniem tego miasta. Jest tu wiele pięknych miejsc, którymi jestem zauroczona oraz ciekawa architektura. To miasto godne malarzy. Wśród artystów panuje cudowna atmosfera. Choć jestem tu pierwszy raz, zostałam fantastycznie przyjęta przez innych uczestników i gospodarzy. Chciałabym tu zostać jak najdłużej.

Prace, które powstają podczas pleneru są bardzo różnorodne. Choć spotkania twórcze wciąż trwają, w pracowniach już można wypatrzyć oleje czy pastele. Ciekawe są także techniki, którymi posługują się artyści. Daniel Ratz maluje m.in. nożem...

— Dzięki temu mogę uzyskać efekt, który ciężko byłoby mi osiągnąć posługując się pędzlem — tłumaczy malarz.

Efekty prac będzie można podziwiać podczas wystawy poplenerowej. Odbędzie się ona 21 sierpnia o godz. 17.00 na placu przed Braniewskim Centrum Kultury.

Celem pleneru jest promocja miasta i gmin powiatu braniewskiego, integracja środowisk twórczych, integracja artystyczna mieszkańców.

Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Branieiwe, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej.

Współorganizatorzy: Braniewskie Centrum Kultury, Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Braniewie, Towarzystwo Miłośników Braniewa.Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ble ble #2050583 | 212.244.*.* 22 sie 2016 10:09

  Pojawiło się i znikło, kasujcie i tak jesteście cieniasy

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. AutystaArtysta #2049731 | 77.247.*.* 20 sie 2016 18:44

  Lubię pendzle. Kocham cię mamo.

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ble ble #2049515 | 95.51.*.* 20 sie 2016 07:37

   pojawi się?

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Janusz #2049348 | 163.172.*.* 19 sie 2016 20:04

   Niesamowite.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages