Emilia Ankiewicz gościem podczas sesji. Podziękowała za wsparcie i zostawiła prezent

2016-08-26 10:35:50(ost. akt: 2016-08-26 11:06:04)
Emilia Ankiewicz była gościem czwartkowej (25.08) sesji rady miasta. Biegaczka odebrała gratulacje, podziękowania i kwiaty od burmistrz Moniki Trzcińskiej i przewodniczącego rady Dariusza Frąckiewicza. Podczas uroczystości pogratulowano także jej rodzicom.
Emilia podziękowała mieszkańcom Braniewa za wsparcie okazane jej podczas igrzysk, wszystkie smsy czy wiadomości na Facebook'u. Przekazała także koszulkę reprezentacyjną z Rio ze swoim autografem. Będzie można ją nabyć podczas zabawy „Kto da więcej”, która odbywa się w trakcie koncertu charytatywnego na rzecz Fundacji „Nasze Dzieci”.

— Mówi się, że lekkoatletyka jest sportem indywidualnym i w mojej konkurencji jestem sama, ale stojąc w blokach czułam, że nie jestem sama, że naprawdę jesteście ze mną.

Przypomnijmy: Emilia Ankiewicz zajęła 7 miejsce w swojej serii półfinałowej biegu na 400 metrów przez płotki podczas igrzysk w Rio. Uzyskała czas 56.99. Awansując do półfinału udowodniła, że jest w gronie 24 najlepszych płotkarek na świecie. To największy sukces w historii braniewskiego sportu.
Dzień wcześniej Emilia Ankiewicz zajęła trzecie miejsce w biegu eliminacyjnym. Braniewianka w tym biegu pobiła rekord życiowy (55.89).

Emilia Ankiewicz to ubiegłoroczna uczestniczka XXIII Letniej Uniwersjady w Gangju (Korea Płd), gdzie wynikiem 56.55 sek wywalczyła srebrny medal dla reprezentacji Polski. W tym sezonie odniosła kolejny sukces, tym razem na mistrzostwach Europy w Amsterdamie, gdzie zakwalifikowała się do finału i z czasem 57.31 wywalczyła ósme miejsce. To także wielokrotna medalistka mistrzostw Polski na dystansie 400 m płotki.

Ankiewicz pierwsze kroki stawiała w Braniewie u trenera Waldemara Gajowniczka, który "wyłowił" ją na siatkarskim boisku. Później trenowała w drużynie AZS AWFiS W Gdańsku pod okiem trenerki Anny Sękowskiej, a od dwóch sezonów trenuje i startuje w AZS AWF Warszawa, gdzie nad jej szkoleniem czuwa Andrzej Wołowycki, któremu pomaga Edward Bugała.

By zakwalifikować się na Igrzyska Olimpijskie Ankiewicz musiała najpierw pokazać się z dobrej strony na 92 mistrzostwach Polski seniorek w Bydgoszczy i wywalczyć minimum na mistrzostwa Starego Kontynentu, które nakreślił Polski Związek Lekkiej Atletyki. W pogoni za minimum startowała w Genewie, Rabacie, Dakarze ale dopiero szczęście uśmiechnęło się do niej w Bydgoszczy. Tam w finale przegrała tylko z Joanną Linkiewicz (AZS AWF Wrocław) - 55.55. Braniewianka osiągając rezultat 56.54 zdobyła srebrny medal i powołanie na mistrzostwa Europy.

Jadąc na mistrzostwa do Amsterdamu, nie nastawiała się na konkretne miejsce. Jak później sama mówiła, chciała jedynie uzyskać minimum olimpijskie. Już pierwsze biegi w Holandii pokazały, że braniewianka jest w coraz lepszej formie. Wygrywając serię eliminacyjną, pewnie awansowała do półfinału. Poprawiła także rekord życiowy (56.43) W półfinale zawodniczki walczyły w trzech seriach. Pewny awans do finału miały zapewnione dwie pierwsze zawodniczki oraz dwie z najlepszymi czasami. Emilia poprawiła po raz kolejny rekord życiowy i właśnie dzięki znakomitemu czasowi (56.05) awansowała do wielkiego finału. Ten wynik dawał jej minimum na brazylijskie igrzyska (wynosiło 56.20). W finale braniewianka zajęła ósmą lokatę (57.31).

ZOBACZ WIĘCEJ: TUTAJ

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją: