Niedziela, 23 lipca 2017. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Dwa mecze, cztery punkty Zatoki

2016-09-12 12:52:57 (ost. akt: 2016-09-12 12:55:45)

Autor zdjęcia: Adam Jakubiak

W szóstej kolejce rozegranej w środę (7.09) Zatoka Braniewo zremisowała 0:0 z Orlętami w Reszlu, a sobotę (10.09) zespół trenera Pawła Karpowicza pokonał na własnym boisku beniaminka IV ligi - Delfin Rybno 4:2.

Pracowity tydzień miała Zatoka rozgrywając dwa mecze mistrzowskie w ciągu zaledwie czterech dni. W pierwszym zmierzyła się beniaminkiem Orlętami Reszel remisując bezbramkowo. Gospodarze byli bliżej zwycięstwa mając więcej okazji do zdobycia goli. Trafili nawet w poprzeczkę, ale piłka po strzale napastnika gospodarzy wyszła poza pole gry. W zespole gości zadebiutował 16-letni Daniel Jastrzębski - junior z zespołu Tomasza Klimczaka i trzeba powiedzieć, że był to udany debiut w jego wykonaniu. Za dobrą grę chwalili jego po meczu starsi koledzy, a najwięcej kapitan drużyny Cezary Ciepliński, z którym grał na obronie.
Kilka dniu później na Zatokę czekał kolejny beniaminek - Delfin Rybno. W rywalizacji z tą ekipą braniewianie mogli i powinni znacznie nie tylko poprawić bilans punktów ( co zresztą uczynili), ale przed wszystkim ujemny bilans bramkowy. Do przerwy prowadzili 4:0 i było jeszcze kilka doskonałych okazji do podwyższenia wyniku. Dariusz Wieliczko trafił główką, ale tylko w słupek, a Rafał Jakimczuk z kilku metrów posłał piłkę nad poprzeczkę. Goście pomimo straty czterech bramek w pierwszych 45 minutach też groźnie kontrowali i kilka razy Tomasz Ptak pokazał, że był w tym meczu silnym punktem zespołu. Po zmianie stron beniaminkowi w dwóch sytuacjach dopisało duże szczęście. W 62 min. po strzale Michała Piceluka piłka zmieniła kierunek i wpadła do siatki, a Tomasz Ptak nie miał szansy na skuteczną interwencję. Kilka minut później bramkarza Zatoki zaskoczył Marcin Chomko, kiedy to skierował futbolówkę do bramki i z okazałego wyniku zrobiło się tylko 4:2.

Orlęta Reszel - Zatoka Braniewo 0:0
Zatoka: Ptak - Jastrzębski, Ciepliński, Koczara, Chomko, D.Wieliczko, B.Wieliczko ( 82 Szczypiński), Budny(80 Kapica), Łacman (70 Rutkowski), Komorowski, Wolak.

Zatoka Braniewo - Delfin Rybno 4:2(4:0)
Bramki: 1:0 - Jakimczuk (4), 2:0 Wolak - (11), 3:0 - Śniegocki (30), 4:0 - B.Wieliczko (39), 4:1 - Piceluk (62), 4:2 - (Chomko-samobójcza 72).
Zatoka: Ptak - Łacman, Ciepliński, D.Wieliczko, Chomko, Jakimczuk, B.Wieliczko, Śniegocki, Lewandowski (80 Budny), Wolak, Komorowski (65 Rutkowski).

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna