Dwa mecze, cztery punkty Zatoki

2016-09-12 12:52:57(ost. akt: 2016-09-12 12:55:45)

Autor zdjęcia: Adam Jakubiak

W szóstej kolejce rozegranej w środę (7.09) Zatoka Braniewo zremisowała 0:0 z Orlętami w Reszlu, a sobotę (10.09) zespół trenera Pawła Karpowicza pokonał na własnym boisku beniaminka IV ligi - Delfin Rybno 4:2.
Pracowity tydzień miała Zatoka rozgrywając dwa mecze mistrzowskie w ciągu zaledwie czterech dni. W pierwszym zmierzyła się beniaminkiem Orlętami Reszel remisując bezbramkowo. Gospodarze byli bliżej zwycięstwa mając więcej okazji do zdobycia goli. Trafili nawet w poprzeczkę, ale piłka po strzale napastnika gospodarzy wyszła poza pole gry. W zespole gości zadebiutował 16-letni Daniel Jastrzębski - junior z zespołu Tomasza Klimczaka i trzeba powiedzieć, że był to udany debiut w jego wykonaniu. Za dobrą grę chwalili jego po meczu starsi koledzy, a najwięcej kapitan drużyny Cezary Ciepliński, z którym grał na obronie.
Kilka dniu później na Zatokę czekał kolejny beniaminek - Delfin Rybno. W rywalizacji z tą ekipą braniewianie mogli i powinni znacznie nie tylko poprawić bilans punktów ( co zresztą uczynili), ale przed wszystkim ujemny bilans bramkowy. Do przerwy prowadzili 4:0 i było jeszcze kilka doskonałych okazji do podwyższenia wyniku. Dariusz Wieliczko trafił główką, ale tylko w słupek, a Rafał Jakimczuk z kilku metrów posłał piłkę nad poprzeczkę. Goście pomimo straty czterech bramek w pierwszych 45 minutach też groźnie kontrowali i kilka razy Tomasz Ptak pokazał, że był w tym meczu silnym punktem zespołu. Po zmianie stron beniaminkowi w dwóch sytuacjach dopisało duże szczęście. W 62 min. po strzale Michała Piceluka piłka zmieniła kierunek i wpadła do siatki, a Tomasz Ptak nie miał szansy na skuteczną interwencję. Kilka minut później bramkarza Zatoki zaskoczył Marcin Chomko, kiedy to skierował futbolówkę do bramki i z okazałego wyniku zrobiło się tylko 4:2.

Orlęta Reszel - Zatoka Braniewo 0:0
Zatoka: Ptak - Jastrzębski, Ciepliński, Koczara, Chomko, D.Wieliczko, B.Wieliczko ( 82 Szczypiński), Budny(80 Kapica), Łacman (70 Rutkowski), Komorowski, Wolak.

Zatoka Braniewo - Delfin Rybno 4:2(4:0)
Bramki: 1:0 - Jakimczuk (4), 2:0 Wolak - (11), 3:0 - Śniegocki (30), 4:0 - B.Wieliczko (39), 4:1 - Piceluk (62), 4:2 - (Chomko-samobójcza 72).
Zatoka: Ptak - Łacman, Ciepliński, D.Wieliczko, Chomko, Jakimczuk, B.Wieliczko, Śniegocki, Lewandowski (80 Budny), Wolak, Komorowski (65 Rutkowski).

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją: