Sobota, 23 lutego 2019. Imieniny Damiana, Romana, Romany

„Puchatki” odwiedziły jednostkę Policji

2016-09-23 10:55:48 (ost. akt: 2016-09-23 10:56:47)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Braniewie

W ramach programu profilaktycznego „Bezpieczna droga do szkoły” maluchy z przedszkola „Kubusia Puchatka” poznawały zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci zwiedziły komendę i spotkały się z Czarą, policyjnym psem służbowym i jej przewodnikiem.

Wrześniowy cykl spotkań dla dzieci i młodzieży dotyczący bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego trwa nieprzerwanie. Wczoraj jednostkę Policji odwiedziły dzieci z przedszkola „Kubusia Puchatka”. Maluchy przyszły do jednostki ubrane wzorcowo w odblaskowe kamizelki. Po pogadance z policyjnym profilaktykiem, st. asp. Kamilem Zalewskim, dzieci zwiedziły jednostkę i spotkały się z przewodnikiem psa służbowego. Czara, policyjny pies patrolowo-tropiący, razem z opiekunem czynnie uczestniczyła w zajęciach z dziećmi.
Profilaktyka od najmłodszych lat, to najlepsza inwestycja w nasze pociechy. Naturalny odruch stosowania elementów odblaskowych i bezpiecznych zachowań na drodze powinien być kształtowany nie tylko w przedszkolach i szkołach wspieranych policyjnymi działaniami, ale przede wszystkim przez opiekunów dzieci. Nawet niewielki odblask, w jakiejkolwiek formie, zapewni dziecku widoczność podczas nadchodzących jesiennych i zimowych dni. Odblaski nosimy obowiązkowo poza terenem zabudowanym.

Rodzicom ponownie przypominamy, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego każe dziecko w wieku do 7 lat może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby, która osiągnęła wiek co najmniej 10 lat - sytuacja ta nie dotyczy strefy zamieszkania, gdzie dzieci mogą swobodnie się poruszać. Przepis ten nie dotyczy drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych.

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages