Sobota, 23 lutego 2019. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Prelekcje dla szkół. O krwi i krwiodawstwie słów kilka

2016-10-07 12:16:58 (ost. akt: 2016-10-07 12:37:48)
Pierwsza prelekcja odbyła się we wtorek (4. października) w Szkole Podstawowej nr 5 w klasie III a

Pierwsza prelekcja odbyła się we wtorek (4. października) w Szkole Podstawowej nr 5 w klasie III a

Autor zdjęcia: Irena Zmuda

Krew jest bezcennym lekiem, który ratuje chorym zdrowie i życie. Jak dotąd nikomu nie udało się wytworzyć „sztucznej krwi”. Jedynym jej producentem jest ludzki organizm. Dlatego bardzo istotne jest, aby uświadamiać młode pokolenia jak ważne jest bycie honorowym dawcą krwi. Przekonali się już o tym uczniowie dwóch braniewskich szkół podstawowych.

Prelekcje poprowadziła prezes braniewskiego Klub HDK PCK "Kropelka” Ewa Pokojska. Pierwsza z nich odbyła się we wtorek (4. października) w Szkole Podstawowej nr 5 w klasie III a , a druga zaś trzy dni później w Szkole Podstawowej nr 3 w klasie II b.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się czym jest krwiodawstwo. Poznały zalety i przeciwwskazania do oddawania krwi oraz procedurę jej oddawania. Prezes klubu mówiła też o Dniach Honorowego Krwiodawstwa oraz hasłach towarzyszących zbiórkom krwi. Potem, jak to w szkole bywa, dzieci przeszły mały sprawdzian zdobytej wiedzy. Szybko a co najważniejsze prawidłowo odpowiadały na pytania zadawane przez panią Ewę. Na koniec każdy uczeń dostał drobną niespodziankę.

Celem prelekcji było propagowanie idei honorowego krwiodawstwa oraz uwrażliwienie młodych ludzi na potrzeby osób chorych, dla których krew jest bezcennym lekiem.Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages