Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Policjanci rozmawiali z seniorami o ich bezpieczeństwie

2016-10-19 13:10:31 (ost. akt: 2016-10-19 13:26:10)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Braniewie

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie, przy udziale zaproszonych gości, przeprowadzili debatę z seniorami. Tematem spotkania było bezpieczeństwo osób starszych. Prelegenci przedstawili zebranym metody działania oszustów, uczyli jak unikać zagrożeń, zwracali szczególną uwagę na rolę odblasków, a także zachęcali do udziału w dyskusji.

Jednym z głównych zadań Policji jest zapewnienie bezpiecznego i spokojnego życia osobom starszym. Zorganizowane działania mają eliminować zagrożenia z jakimi mogą spotkać się seniorzy. W tym celu funkcjonariusze przeprowadzili wczoraj (18 października) debatę, by zwrócić uwagę seniorów na wszelkie sytuacje, które w sposób niekorzystny wpływają na ich funkcjonowanie w społeczeństwie.

Spotkanie odbyło się w Braniewskim Centrum Kultury. Zaproszonych gości powitał Komendant Powiatowy Policji w Braniewie podinsp. Edward Szydłowski. Podczas dwugodzinnej prelekcji funkcjonariusze przypomnieli seniorom o przepisach ruchu drogowego dotyczących pieszych, rowerzystów i kierowców oraz przestrzegali przed oszustami, którzy różnymi metodami okradają starszych ludzi. Policjanci starali się uświadomić słuchaczom jakie są najczęściej spotykane zagrożenia oraz jak sobie poradzić w trudnych sytuacjach. Wiele cennych rad udzieliła również Beata Wachek – dyrektor braniewskiej placówki banku.

Podczas debaty zaproszeni gości chętnie brali udział w dyskusji, a na wszelkie pytania dotyczące ich wątpliwości z zakresu właściwego poruszania się po drogach odpowiadał funkcjonariusz z Ogniwa Ruchu Drogowego – st.asp. Jan Boncal. Seniorzy podzielili się rówież z policjantami swoimi spostrzeżeniami na temat tych czynników, które negatywnie wpływają na poczucie ich bezpieczeństwa.

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages