Świetna passa braniewskiej Sparty w dalszym ciągu trwa !

2016-10-24 11:12:58(ost. akt: 2016-10-24 12:20:47)
Mecz z Ostródą przyniósł kibicom sporo emocji, tych pozytywnych i negatywnych

Autor zdjęcia: Irena Żmuda

W niedzielę (23. października) odbyła się druga kolejka I ligi wojewódzkiej kadetek. W hali przy ulicy Sikorskiego w Braniewie spotkały się beniaminek I ligi – MKS Truso Elbląg, SMS Ostróda oraz gospodynie Sparta Braniewo. Braniewianki przed turniejem należało upatrywać w roli faworytek. Nasze siatkarki nie zawiodły kibiców przybyłych na halę i rozprawiły się ze wszystkimi przeciwniczkami.
W meczu z MKS Truso, elblążanki tylko momentami starały się postawić naszemu zespołowi, ale to nie wystarczyło. Spartanki udowodniły, że są o klasę lepszym zespołem i mecz zakończył się łatwym zwycięstwem 3:0 dla braniewianek.

W drugim meczu SMS Ostróda, nie bez problemów, ale pokonał 3:0 Truso i ostatni mecz decydował o tym, kto zajmie pierwsze miejsce w turnieju. Elbląg spadł do II ligi.

Mecz z Ostródą przyniósł kibicom sporo emocji, tych pozytywnych i negatywnych. Pierwszy set to koncertowa gra Sparty i łatwe zwycięstwo 25:15. W drugiej partii wszystko układało się po naszej myśli, ale tylko do stanu 15:6 dla braniewianek. Potem zaczęły się dziać złe rzeczy. Braniewianki poczuły się zbyt pewnie i to je zgubiło, straciły 9 punktów w jednym ustawieniu i straciły pewność siebie, a ostródzianki rozochociły się, ponieważ nasze siatkarki "podały im pomocną dłoń". Ostatecznie partię wygrała Ostróda na przewagi 26:24 i wyrównała stan spotkania na 1:1. Ostra reprymenda przed trzecim setem wstrząsnęła zespołem Sparty. Nasze siatkarki bardzo skupione i skoncentrowane od pierwszej do ostatniej piłki rozbiły SMS Ostróda 25:16.

W czwartym secie gra była cały czas pod kontrolą Spartanek, przy wyniku 24:19, jeszcze 2 punkty zdobyła Ostróda, potem trener Sparty wziął czas i braniewianki zdobyły ostatni punkt i wygrały mecz 3:1 i cały turniej, pozostając jedynym zespołem w województwie bez porażki.

— Cieszą kolejne zwycięstwa i pozycja lidera w lidze wojewódzkiej — mówi Dominik Sobczak, trener Sparty. — Mecz z Truso był bez historii, wypunktowaliśmy spokojnie rywala, natomiast mecz z Ostródą był trochę cięższy na własne życzenie. Półtorej seta graliśmy koncertowo. W drugim secie przy wyniku 15:6 zgubiła nas pycha. Myśleliśmy, że set się sam wygra, a przeciwniczki walczyły do końca i nas skarciły. W kolejnych setach wróciliśmy do swojej gry i udowodniliśmy, że jesteśmy lepsi. Musimy zapamiętać tą lekcję i wyciągnąć wnioski na przyszłość, bo to był sygnał ostrzegawczy. Z lepszym przeciwnikiem w takiej sytuacji możemy nie odwrócić meczu na swoją korzyść. Przed nami druga kolejka wojewódzkiej ligi juniorek w Lidzbarku Welskim, a 6 listopada szlagierowy mecz z juniorkami z Truso Elbląg. W tym zespole grają zawodniczki z seniorskiego zespołu z II ligi między innymi była zawodniczka naszego klubu Weronika Wołodko. Zapowiada się ciekawe spotkanie.