Czwartek, 21 lutego 2019. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

40 bohaterów pomogło potrzebującym. Kolejna akcja poboru krwi w 9BBKPanc.

2016-10-27 10:30:59 (ost. akt: 2016-10-27 10:32:17)

Autor zdjęcia: Archiwum klubu

Krwiodawcy z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej oddali honorowo na potrzeby krwiolecznictwa 18 litrów krwi, które uzupełnią zapasy krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie.

W dniu 25 października została przeprowadzona kolejna akcja poboru krwi zorganizowana przez Wojskowy Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża działającego przy 9BBKPanc. W akcji uczestniczyło 40 krwiodawców oddając 18 litrów krwi, do grona nowych krwiodawców dołączył jeden żołnierz batalionu zmechanizowanego. Zadowolenie z przebiegu akcji nie szczędził personel elbląskiego punktu krwiodawstwa, ponieważ oddana krew zasili braki jakie występują w banku krwi naszego regionu.

Również tego dnia została przeprowadzona akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. 11 osób podjęło świadomą decyzję o powiększeniu rejestru osób, które mogą podarować nowe życie osobom walczącym z chorobami nowotworowymi krwi.

Każdy krwiodawca otrzymał naklejki lub plakaty z kampanii społeczno-edukacyjnej Surge Polonia „Poczuj Dumę“. Kampania pokazuje i promuje ludzi, wydarzenia, inicjatywy czy organizacje, z których każdy Polak może być dumny.

Prezes Wojskowego Klubu HDK PCK przy 9BBKPanc
st. chor. Sebastian Jaszak


Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages