Drugie zwycięstwo w wojewódzkiej lidze juniorek !

2016-10-31 12:35:20(ost. akt: 2016-10-31 12:46:20)

Autor zdjęcia: Archiwum Sparty

W 2 kolejce wojewódzkiej ligi juniorek grupy B braniewska Sparta udała się do Lidzbarka Welskiego. Braniewianki przystępowały do tego spotkania jako faworytki.
W pierwszej partii Spartanki kontrolowały grę i trzymały na dystans swoje starsze przeciwniczki. Pierwszy set, po dobrej grze, nasze zawodniczki wygrały 25:19.

Drugi set zaczął się od prowadzenia naszych siatkarek 5:3 i właśnie wtedy stała się tragedia. Natalia Goch źle wylądowała po wykonanym ataku i skręciła staw skokowy… Ta sytuacja wywołała poruszenie wśród naszych siatkarek, a przeciwniczki zwietrzyły swoją szansę wobec tragedii rywalek. Kontuzjowaną Goch zmieniła Natalia Gurzyńska, dla której to był prawdziwy debiut, w dodatku na nowej pozycji. Braniewianki po kilku akcjach otrząsnęły się i wróciły do gry. Druga partia ponownie wygrana 25:19 i w całym meczu prowadziły już 2:0.

Trzeci set był najbardziej wyrównany. Przy wyniku 23:24 dla Lidzbarka trener Sparty wziął przerwę na żądanie. Po czasie Pola Dajnowska sprytną kiwką doprowadziła do stanu 24:24. W polu zagrywki pojawiła się Natalia Gurzyńska i najpierw zagrała asa serwisowego, a potem powtórzyła trudną zagrywkę, tak że przeciwniczki piłkę przebiły na stronę braniewianek i skuteczny kontratak wykończyła Pola Dajnowska i set skończył się wynikiem 26:24, a cały mecz 3:0.

— Niestety wyjazd do Lidzbarka okazał się pechowy, kontuzji nabawiła się Natalia Goch i będzie wyłączona przez minimum miesiąc — mówi Dominik Sobczak, trener Sparty. — Musimy sobie jakoś poradzić z tą sytuacją. Cieszy zwycięstwo 3:0, ale przed nami ciężkie mecze w lidze juniorek i kadetek. Musimy przygotować zespół na nowo wobec kontuzji podstawowej zawodniczki. Przed nami seria meczów we własnej hali : 13 listopada z Warmissem Olsztyn (godz. 11:00), 16 listopada z Truso Elbląg (godz. 17:00) i 20 listopada 3 kolejka I ligi kadetek (godz. 10:00)

1. SPS Sparta Braniewo 2 4 6:1
2. MKS Truso Elbląg 1 2 3:0
3. Warmiss Olsztyn 2 2 1:6
4. LKS Wel Lidzbark 1 1 0:3