Sobota, 26 maja 2018. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Wygrywa każdy, kto aktywnie spędza czas

2016-10-31 14:38:04 (ost. akt: 2016-10-31 14:51:44)

Autor zdjęcia: Aleksandra Jakimczuk

W niedzielę (30.10) na braniewskim stadionie odbył się drugi etap "Braniewskiej Małej Korony", czyli bieg "Braniewska Mila".

Zawody odbyły się na stadionie miejskim. Wzięła w nich udział bardzo liczna grupa braniewian. Wiek nie miał znaczenia, w zawodach mógł wystartować każdy kto ma sportowe zamiłowanie. Była więc spora grupa uczniów z braniewskich szkół, młodzież, dorośli i seniorzy. Jako pierwsi rywalizowali najmłodsi zawodnicy. Części z nich, zwłaszcza maluszkom, towarzyszyli na trasie rodzice. Mieli oni do pokonania blisko 600 metrów. Następnie pętle wokół boiska pokonywali zawodnicy startujący w kategorii nordic walking. Na zakończenie na starcie stanęli biegacze. Tym razem przyszło im się zmierzyć z milą. Nie miało znaczenia uzyskane miejsce, ani czas. W "Braniewskiej Małej Koronie" wygrywa każdy kto stanie na starcie i postanowi aktywnie spędzić niedzielne przedpołudnie.

"Braniewska Mała Korona" to cykl czterech zawodów. Pierwszy etap "Pokonaj Siebie" odbył się 2 października, drugi w niedzielę (30.10).

Udział w zawodach mogą wziąć wszyscy chętni bez przeciwwskazań do udziału w zawodach sportowo- rekreacyjnych. Zapisy na godzinę przed startem każdego biegu w biurze organizatora poprzez wypełnienie karty startowej. Wpisowe : 10 zł. za każdy bieg.

Udział w min. 3 biegach uprawnia do otrzymania na zakończenie medalu Braniewskiej Małej Korony oraz czapki reprezentanta Braniewa. Jeśli uczestnik nie chce otrzymać medalu ani czapki, może wziąć udział w biegu bezpłatnie. Przewidziane jest losowanie nagród dla wszystkich uczestników. Zakończenie edycji odbędzie się przy wspólnym ognisku (park MOS - stadnina), a przy braku pogody w Braniewskim Centrum Kultury.

Informacje: MOS ZATOKA – ul. Moniuszki 9, 055 644 41 00, e-mail: moszatoka@braniewo.pl
Facebook: https://www.facebook.com/moszatoka/

• Bieg Niepodległości - 13 listopada, niedziela o godz. 16.00, amfiteatr
- szkoły podstawowe klasa I -III – 600 m
- szkoły podstawowe klasa IV -VI -1000 m
- dorośli – 5 km

• Bieg Mikołajkowy – 4 grudnia, godz.11.00, park MOS (stadnina)
- szkoły podstawowe klasa I - III – 600 m
- szkoły podstawowe klasa IV - VI -1000 m
- dorośli – 4 km

"Braniewska Mila" w obiektywie MOSu: TUTAJ


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages