Udane starty naszych mieszkańców z okazji Święta Niepodległości

2016-11-16 12:25:01(ost. akt: 2016-11-16 12:31:33)

Autor zdjęcia: Archiwum MOS

Kilkudziesięciu biegaczy z powiatu braniewskiego startowało 11 listopada w Biegach Niepodległości. Najliczniejsza grupa wystartowała w Elblągu. Świetnie spisali się Grzegorz Zahorski, Paweł Wardziński i Jacek Duda, którzy stanęli na podium w kategorii wiekowej. Nie gorzej było w Gdyni. Bieg wygrała pochodząca z Braniewa Aleksandra Lisowska.
Bieg Niepodległości w Elblągu odbył się po raz trzeci. W trzeciej edycji, która odbyła się w piątek (11.11), wystartowało 580 biegaczy! Organizatorzy w tym roku zmienili także trasę biegu, przesuwając ją bardziej w stronę centrum miasta. Start i meta znajdowały się na ul. Teatralnej, w pobliżu placu Jagiellończyka. Stąd uczestnicy biegu głównego pobiegli dalej ul. Robotniczą, Rycerską, Tysiąclecia, Hetmańską, Armii Krajowej, 12 Lutego i ponownie w ul. Teatralną. W sumie do pokonania mieli trzy takie pętle.

Wśród uczestników bardzo liczną ekipę stanowili reprezentanci Braniewa. Najlepiej w rywalizacja na dystansie 10 kilometrów poradzili sobie Grzegorz Zahorski i Paweł Wardziński, którzy zajęli kolejno 1 i 3 miejsce w kategorii wiekowej do 29 lat. Na podium stanął także Jacek Duda, zajmując trzecie miejsce w kategorii M40. Bardzo dobrze w biegu na dystansie 3,3 km. spisała się Julia Pawłowska. 9-letnia braniewianka startowała z dziewczynkami nawet o 4 lata starszymi i zajęła bardzo dobrą, piątą pozycję. Świetnie spisały się także trzyosobowe ekipy startujące w sztafetach. Wygrali reprezentanci 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej. Z kolei 4, 5 i 7 pozycję zajęły LA Braniewianki. Ich wysokie pozycje mogły być jeszcze lepsze, gdyby wprowadzono podział na drużyny żeńskie i męskie. Niestety nasze biegaczki musiały rywalizować z panami i ekipami mieszanymi.

Udane starty odnotowali także nasi biegacze w Gdyni. Pochodząca z Braniewa Aleksandra Lisowska była pierwszą kobietą na mecie. Zostawiła za plecami ponad 1790 pań. Z kolei Aleksandra Jakimczuk zajęła trzecią pozycję w kategorii K20.

Braniewianie także postanowili na sportowo uczcić Święto Niepodległości. 13 listopada w braniewskim amfiteatrze w ramach małej korony odbył się "Bieg Niepodległości". Zanim jednak biegacze i zawodnicy nordic walking wyruszyli na trasę wspólnie zaśpiewano hymn i ... "Sto lat". Tego dnia Waldemar Gajowniczek obchodził urodziny. Wszystkiego najlepszego trenerze!

1. 9BBKPanc. 37:49
4. LA Braniewianki I 43:44 (Magda Ingielewicz, Małgorzata Tamkun-Pawłowska, Magdalena Kot)
5. LA Braniewianki II 46:13 (Joanna Szast, Wiesława Piskorz, Karolina Majek)
7. LA Braniewianki III 51:31 (Agnieszka Matczuk, Agnieszka Fidura, Katarzyna Miszczyńska)