środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Pobiegną w Półmaratonie Warszawskim, aby zebrać pieniądze dla Julii Buczko

2016-11-24 10:00:00 (ost. akt: 2017-01-27 11:02:26)

Już 26 marca 2017 roku liczna grupa braniewskich biegaczy wystartuje w 12. Półmaratonie Warszawskim, aby zebrać pieniądze na rehabilitacje i sprzęt dla Julii Buczko i innych niepełnosprawnych dzieci.

Dla Julii pobiegnie 20 osób! "DruzynaJulki" to ludzie, którzy nieustannie zbierają fundusze, a na deser pobiegną półmaraton ulicami Warszawy w przebraniach starożytnych Spartan wspólnie z fundacją Spartanie Dzieciom. Dla większości to pierwszy udział w akcji Biegam Dobrze.
Założycielem "Drużyny Julki" jest braniewski biegacz Andrzej Kołkowski.

— Wpadłem na pomysł, aby spróbować pomoc Julce — mówi pan Andrzej. —Z Piotrem, tatą dziewczynki, pracowaliśmy kiedyś razem. Teraz nasze drogi ponownie się skrzyżowały. Biegam amatorsko w fundacji Spartanie Dzieciom, która zbiera środki na pomoc dzieciom niepełnosprawnym. Pojawiła się okazja, że Fundacja Maraton Warszawski — organizator półmaratonu — zaprosiła spartan do wzięcia udziału w biegu i akcji Biegam Dobrze. Stąd zrodził się pomysł zgłoszenia Julki do programu pomocowego. Dziewczynka została zaakceptowana i pierwsze osoby zaczęły dołączać do drużyny. W kilka dni zebrał się komplet, a na jej konto zaczęły wpływać pieniądze.

Każdy biegacz, aby otrzymać pakiet startowy, musi uzbierać minimum 300 złotych na rzecz dziewczynki. Choć drużyna jest już kompletna, Wy także możecie pomóc. Jak? Wystarczy wejść na strony: http://spartaniedzieciom.org/2016/11/22/biegaj-dobrze-pomagaj/ lub facebookowy profil: Spartanie Dzieciom, kliknąć na zdjęcie wybranego biegacza, aby przejść do jego konta na stronie Półmaratonu Warszawskiego i wpłacić dowolną kwotę. Każda złotówka ma znaczenie! Wspomóżcie biegaczy, aby pomóc jak największej liczbie dzieci.

O Julii:
“Mam na imię Julia. Urodziłam się 17 sierpnia 2012 roku w Braniewie. Po moich narodzinach rodzice dowiedzieli się, że mam zespół wad wrodzonych centralnego układu nerwowego pod postacią Holoprosencephalia Semilobaris (brak podziału mózgu na półkule) wraz z wadami towarzyszącymi – małogłowie, mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe i hipernatremię. Holoprosencephalia to bardzo rzadka choroba, która uniemożliwia mi normalny rozwój i właściwe funkcjonowanie. Dlatego też, zamiast bawić się i cieszyć dziecięcą beztroską, muszę ciężko pracować, aby w przyszłości funkcjonować jak najlepiej.”


Oto Drużyna Julii Buczko:
Robert Łachacz, Artur Ładewski, Anna Stegner, Marcin Bukowski, Cezary Siódmiak, Lidia Suchecka, Aleksandra Jakimczuk, Anna Smolińska-Szpigiel, Adam Dzieliński, Asia Kołkowska, Agnieszka Pogorzelska, Małgorzata Tamkun-Pawłowska, Marcin Balcer, Dawid Zych, Michal Piotrowski, Bartosz Kojro, Rafal Kot, Rafal Wilczek, Piotr Buczko, Andrzej Kołkowski.


Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. koleżanka #2123281 | 77.252.*.* 29 lis 2016 13:17

  Brawo Andrzej!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Znajomy :) #2119739 | 94.254.*.* 24 lis 2016 14:09

  Bo Andrzej to jest GOŚĆ :) !!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages