Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Policjanci podsumowali weekend. Patrole przeprowadziły 47 interwencji

2016-11-28 13:18:13 (ost. akt: 2016-11-28 13:53:49)

W ciągu ostatnich trzech dni policyjny patrol wysłany został do 47 zgłoszeń. W tym czasie policjanci przeprowadzili 9 interwencji domowych, pracowali na miejscach 3 kolizji drogowych, a także pomogli 6 leżącym, pijanym osobom.

Ostatnie 72 godziny policyjnej służby to przede wszystkim reagowanie na zgłoszenia dotyczące rodzinnych awantur, a także interweniowanie wobec osób, które na skutek spożytej zbyt dużej ilości alkoholu leżały na ziemi. Takich przypadków było 6. O pijanych mężczyznach, znajdujących się na chodniku, na placu zabaw, na klatce schodowej informowali funkcjonariuszy mieszkańcy. W trosce o ich zdrowie patrol doprowadzał mężczyzn do komendy. Funkcjonariusze wciąż apelują, aby nie pozostawiać takich osób samym sobie. Jeśli widzisz leżącego człowieka – powiadom służby. Panujące warunki pogodowe mogą okazać się dla nich tragiczne w skutkach.

Podczas weekendu do działań angażowano również policjantów z ogniwa ruchu drogowego. W sumie, funkcjonariusze pracowali na miejscach 3 kolizji. Wśród przyczyn zdarzeń policjanci wskazują na niedostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni oraz niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu.

Po raz kolejny przeprowadzona przez policjantów kontrola uniemożliwiła dalszą jazdę temu kierowcy, który zgodnie z wyrokiem sądu nie powinien włączać się do ruchu. 25 listopada przed godz. 20:00 w Pieniężnie, funkcjonariusze zatrzymali nadjeżdżającego opla. Sprawdzenie w systemach wykazało, że siedzący za kierownicą mężczyzna do lutego 2018r. ma aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Policjanci ostrzegają – kierowco zwolnij !
Zachowanie szczególnej ostrożności, dostosowanie prędkości do warunków zmieniających się na drodze i bezwzględna trzeźwość – o to przy każdej możliwej okazji apelują policjanci do uczestników ruchu drogowego. Szczególnie teraz - w okresie jesienno-zimowym. Nawet chwilowa dekoncentracja może doprowadzić do tragedii.

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages