Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Napisz list, by pomóc w ciężkich chwilach

2016-12-01 13:30:00 (ost. akt: 2016-12-01 11:43:17)

Autor zdjęcia: Archiwum redakcji

Wystarczy kartka papieru i długopis, aby pomóc człowiekowi na drugim końcu świata. W dniach 5-9 w Zespole Szkół Budowlanych odbędzie się Maraton Pisania Listów Amnesty International.

— Serdecznie Państwa zapraszamy do odwiedzenia naszej palcówki w dniach 5-9 grudnia w godzinach 9.00-13.00 do Izby Tradycji — mówi Małgorzata Dębicka z grupa organizatorów z kl II LO a Zespołu Szkół Budowlanych. — W tych dniach po raz kolejny organizujemy Maraton Pisania Listów w obronie ludzi, których prawa są łamane.

Zapraszamy do czynnego udziału w akcji, a także jej popularyzacji, gdyż może ją wesprzeć każda chętna osoba spoza szkoły.

Listy pisane są w obronie osób, których prawa zostały złamane. Adresatami są zarówno władze, które mają możliwość zmienić sytuację danej osoby, jak i sami bohaterowie maratonu.

Wystarczy kartka papieru i długopis, aby pomóc człowiekowi na drugim końcu świata. Jak co roku listy wysyłane są do dziesięciu osób.
Tak Amnesty International pisze o swojej misji:

„Chcemy świata wolnego od dyskryminacji, gdzie podczas konfliktów zbrojnych ludzie są pod ochroną, a winni naruszeń praw człowieka są osądzeni.
W swoich działaniach kierujemy się uniwersalnością i niepodzielnością praw człowieka, bezstronnością i niezależnością, solidarnością międzynarodową i skutecznymi działaniami na rzecz konkretnych osób, których prawa zostały złamane.
Dzięki skutecznym badaniom, rzecznictwu, kampaniom, akcjom i edukacji oddajemy oprawców w ręce sprawiedliwości, zmieniamy opresyjne prawa i uwalniamy ludzi więzionych za wyrażanie swojego zdania”.

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages