Sobota, 25 stycznia 2020. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Przemoc to nie tylko bicie

2016-12-02 10:25:44 (ost. akt: 2016-12-02 10:41:07)

Autor zdjęcia: KMP Ostrołęka

Kampania „Biała Wstążka” to największa na świecie kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. W ramach tej akcji w Braniewie osoby, które doświadczyły przemocy bądź były jej świadkami będą mogły skorzystać z porad psychologów, pracowników socjalnych oraz prawników.

Kampania „Biała Wstążka” to światowa kampania przeciwko przemocy wobec kobiet. Wymyślili ją mężczyźni i do nich jest przede wszystkim skierowana.
 Braniewo również bierze udział w tej akcji. W sobotę (3 grudnia) w godz. 10.00 -13.00 w Klubie Abstynenta przy ul. Kościuszki 10 osoby doświadczające przemocy oraz jej świadkowie będą mogły skorzystać z porad psychologów i prawników.

— W ramach akcji uzyskać będzie można bezpłatną pomoc psychologiczną i prawną — tak na swoim profilu facebookowym napisała Monika Trzcińska, burmistrz Braniewa. — Dyżurować będzie również przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Braniewie, terapeuta ds. uzależnień oraz pracownik socjalny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Braniewie.

Zatem zachęcamy wszystkich potrzebujących takiej pomocy do skorzystania z niej. Wszyscy jednak powinni wiedzieć, że przemoc ma wiele „odcieni”. To nie tylko bicie, czyli przemoc fizyczna. Jest też przemoc seksualna. I to o tych dwóch mówi się najczęściej. Rzadziej natomiast słyszymy o przemocy psychicznej czy ekonomicznej. Wiele osób tą ostatnią często nie postrzega nawet jako przemoc. Ale jeżeli mąż ogranicza żonę finansowo i zabrania jej podjęcia pracy zarobkowej, to nie sposób tego inaczej nazwać.

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages