LO mistrzem powiatu braniewskiego

2016-12-15 12:00:00(ost. akt: 2016-12-15 11:17:31)
W sali Liceum Ogólnokształcącego w Braniewie przy ul. Sikorskiego odbyły się Mistrzostwa Powiatu Braniewskiego w Piłce Siatkowej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. Bez problemu pierwsze miejsce zajęli gospodarze — wicemistrz Warmii i Mazur edycji roku 2016 "Orlik-moje boisko". Drugie miejsce premiowane awansem do turnieju rejonowego zapewnili sobie siatkarze ZSZ Braniewo.
W pierwszym meczu mistrzostw gospodarze łatwo wygrali z siatkarzami "budowlanki" 2:0. W jednym secie (pierwszym) Konrad Trzciński i jego koledzy "nie wypuścili" nawet gości z dziesiątki. O wiele bardziej ciekawe było drugie spotkanie licealistów z podopiecznymi Pawła Osmańskiego. W pierwszym secie zespół Pawła Karpowicza wygrał bardzo wysoko (25:15), ale w drugim już wygrana nie przyszła bez problemu. Siatkarze ze szkoły przy ul. Gdańskiej przegrali, ale tylko różnicą 2. punktów. Trzecia potyczka była bez historii. ZSZ wygrał z ZSB 2:0 praktycznie w każdym secie kontrolując przebieg wydarzeń i przede wszystkim wynik.
Mistrz i wicemistrz awansował do rozgrywek regionalnych i wtedy przekonamy się o sile drużyn LO i ZSZ.
Sędziował jak zwykle społecznie Zenon Kuk.

ABC turnieju
LO Braniewo - ZSB Braniewo 2:0 (25:9,25:16), LO - ZSZ Braniewo 2:0 (25:15,25;23), ZSZ - ZSB 2:0 (25:18,25:20)