Kolejne zwycięstwo kadetek Sparty

2016-12-15 14:00:00(ost. akt: 2016-12-15 11:22:44)
10 grudnia w Ostródzie odbyła się czwarta kolejka wojewódzkiej I ligi kadetek. Oprócz lidera ligi Sparty oraz gospodyń do najwyższej ligi awansował w poprzedniej kolejce Absolwent Olsztyn. I to z tym rywalem na początek turnieju spotkała się braniewska Sparta, która jest jedynym spośród 15 zespołów, który wygrał wszystkie mecze od początku sezonu.
W pierwszej i drugiej partii gra toczyła się pod dyktando braniewianek, co skutkowało zwycięstwem kolejno 25:19 i 25:15. W trzecim secie braniewianki popełniły na początku sześć niewymuszonych błędów własnych i olsztynianki osiągnęły przewagę, której nie oddały do końca seta mimo dużych starań spartanek. W czwartej partii jednak wszystko wróciło do normy i już na początku seta Zuzanna Górska posłała 6 asów serwisowych. To ustawiło całą grę. Braniewianki spokojnie wypunktowały rywalki i wygrały partię 25:15 i cały mecz 3:1.

W drugim meczu zagrały SMS Ostróda i Absolwent Olsztyn. Po blisko 2 godzinach walki to gospodynie wygrały, ale dopiero po tie-breaku 3:2. Stało się jasne, że Olsztyn zajmie ostatnie miejsce i spadnie do II ligi. Sparta Braniewo i SMS Ostróda już po raz czwarty znalazły się w takiej samej sytuacji i stoczyły bój o 1 miejsce w 1 lidze.

Cały mecz był bardzo zacięty. Walka we wszystkich partiach trwała,, punkt za punkt” i decydowały poszczególne akcje w końcowych fragmentach setów. Braniewianki w pierwszej odsłonie prowadziły już 24:20, ale nie wykorzystały 4 piłek setowych i przegrały na przewagi 25:27. W następnych partiach zagrały jednak perfekcyjnie ostatnie piłki i po raz czwarty w tym sezonie ograły ostródzianki w setach 25:22, 25:21, 25:20. Dzięki temu uzyskały prawo zagrania ostatniej kolejki fazy zasadniczej sezonu u siebie.

— Cieszą kolejne zwycięstwa, zwłaszcza, że przeciwniczki postawiły wysoko poprzeczkę tego dnia. Mieliśmy swoje problemy w tygodniu poprzedzającym turniej, ale udało się przygotować zespół bardzo dobrze do meczów mistrzowskich. Niestety regulamin tych rozgrywek skonstruowany jest dziwnie i to dopiero ostatni turniej wyłoni zespoły, które zagrają w Finale Wojewódzkim Kadetek o miejsca 1 – 4. Pierwsze dwa miejsca z 1 ligi uzyskają awans, trzecie miejsce zagra baraż z miejscem z II ligi, a grono zespołów uzupełni zwycięzca II ligi. Wszystko okaże się 17 grudnia na turnieju I ligi w Braniewie — mówi trener Dominik Sobczak.