Niedziela, 19 sierpnia 2018. Imieniny Emilii, Julinana, Konstancji

Z odblaskiem jesteś widoczny. Zadbaj o własne bezpieczeństwo !

2016-12-20 09:18:49 (ost. akt: 2016-12-20 09:31:45)
Tak wyglądamy z kamizelką

Tak wyglądamy z kamizelką

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Braniewie

Policjanci kontrolowali trasy w okolicach Braniewa pod kątem tych uczestników ruchu drogowego, którzy poruszając się poza obszarem zabudowanym po zmierzchu – nie mają elementów odblaskowych. Pamiętajmy – odblask może uratować życie.

W okresie jesienno-zimowym to piesi są szczególnie zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego. Brak oświetlonych wszystkich dróg, czy nieprawidłowy sposób korzystania z nich przez samych pieszych sprawiają, że dochodzi do wielu wypadków. Policjanci apelują do pieszych, aby dbali o swoje bezpieczeństwo, zwłaszcza w tych niebezpiecznych miesiącach.

W trakcie codziennych służb policjanci kontrolują trasy w okolicach Braniewa pod kątem pieszych, którzy poruszają się poza obszarem zabudowanym po zmierzchu i nie mają elementów odblaskowych. Funkcjonariusze ostrzegają, że do każdego takiego przypadku będą podchodzili bardzo restrykcyjnie, bo stawką jest ludzkie życie.

Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i uniknąć tragedii.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi od 31 sierpnia 2014 r. przepisami każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za nieprzestrzeganie tego przepisu grozi mandat do 100 zł.

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages