Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Miasto daje mieszkańcom 70 tysięcy złotych

2017-01-05 12:30:00 (ost. akt: 2017-01-05 10:55:56)

Do 3 lutego można składać propozycje projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Braniewa. Kwota przeznaczona na ten cel wynosi siedemdziesiąt tysięcy złotych.

W dniach od 6 do 15 lutego złożone dokumenty zostaną poddane weryfikacji pod względem formalno–prawnym: zgodności zadania z ustawą o samorządzie gminnym w zakresie realizacji zadań własnych gminy, zgodności z polityką przestrzenną gminy, w szczególności z miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego, zgodności z ustawą o finansach publicznych, zgodności z założeniami zadania realizowanego ze środków zewnętrznych, możliwości technicznych realizacji zadania, faktycznej wysokości kosztów realizacji zadania. Dokumenty zostaną zweryfikowane przez Zespół do Spraw Budżetu Obywatelskiego Miasta Braniewa, w składzie: Sylwia Cieciora, Joanna Błaszczyk, Andrzej Drozdowski, Renata Pisarska-Giecewicz, Anna Kroczyk.

W dniach 20-28 lutego odbędzie się głosowanie nad propozycjami. Ogłoszenie wyników zaplanowano na 6 marca. Natomiast 31 marca konkretne zadania, które uzyskają największą liczbę punktów, zostaną ujęte w budżecie miasta Braniewa na 2017 rok.

W ramach budżetu obywatelskiego nie mogą być realizowane zadania: których wymagany budżet całkowity przekraczałby wysokość środków dostępnych w ramach środków przeznaczonych na budżet obywatelski, które po realizacji generowałyby koszty utrzymania niewspółmiernie wysokie w stosunku do wartości proponowanego zadania, które stoją w sprzeczności z obowiązującymi w mieście planami, politykami i programami, które wymagają współpracy instytucjonalnej podmiotów zewnętrznych, jeżeli te nie przedstawiły wyraźnej, pisemnej gotowości do współpracy w formie oświadczenia, które naruszałyby obowiązujące przepisy prawa, np. prawa osób trzecich, które zakładają realizację jedynie części zadania.

Regulaminem Budżetu Obywatelskiego Miasta Braniewa dostępny jest na stronie internetowej: http://bip.braniewo.pl/urzad-miasta/sprawy-do-zalatwienia/121-budzet-obywatelski-miasta-braniewa. W razie pytań bądź wątpliwości można się kontaktować z Urzędem Miasta w Braniewie (sekretariat 55 644 01 02).

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. oka #2154105 | 159.205.*.* 7 sty 2017 22:54

  wymiana oświetlenia. ciemne ulice i chodniki. Mamy czekać na kolejny wypadek- a było już kilka,

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. braniewiak #2153077 | 87.205.*.* 6 sty 2017 19:36

  PROPONUJĘ DOŚWIETLIĆ KAŻDE PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH!!!!!!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages