I. Memoriał im. trenera Czesława Staszczyńskiego dla Kadry A

2017-01-05 11:30:00(ost. akt: 2017-01-05 10:54:18)

Zbiorowe zdjęcie obydwu drużyn

Autor zdjęcia: Adam Jakubiak

Już tradycyjnie w Nowy Rok na "Orliku 2012" przy ul. Botanicznej spotkali się o godz.12 piłkarze formując z 25. zawodników dwie drużyny umownie nazwane Kadrą A i Kadrą B. Wygrali ci pierwsi, chociaż w swoim składzie mieli o trzech zawodników mniej. Z góry czyli z nieba zmaganiom pewnie przyglądał się trener Czesław Staszczyński, który jeszcze w ubiegłorocznym meczu był jego organizatorem. Teraz już niestety Go zabrakło.
Przed rozpoczęciem meczu na zbiórce zawodników kapitan zespołu Oldboys Braniewo i jego menager Eugeniusz Broniszewski pokazał puchar (był jego fundatorem), który otrzyma zwycięski zespół w I Memoriale im. trenera Czesława Staszczyńskiego. Później była minuta ciszy, która oddala hold zasłużonemu szkoleniowcowi w historii braniewskiego sportu. Punktualnie o godz.12 na "Orliku 2012" przy ul. Botanicznej rozpoczął się mecz, który sędziował Jacek Ptak. Kapitanowie zespołów umówili się z arbitrem, że mecz będzie trwał 60 minut, trzy tercje po 20 minut. Pierwszą bramkę w Polsce zdobył o godz.12.04 Cezary Ciepliński, a nie jak pisały strony internetowe Hubert Adamczyk w meczu Cracovia Kraków-Cracovia II Kraków. W tym spotkaniu pierwszą bramkę zdobył o godz.12.42 Hubert Adamczyk zapewniając prowadzenie pierwszemu zespołowi Cracovii. Cezary Ciepliński zrobił to o 38 minut wcześniej. Później, jak przystało na noworoczny mecz, więcej uwagi piłkarze obydwu drużyn poświęcili na ofensywę niż na obronę, stąd w meczu aż 14 bramek. Po pierwszej tercji był remis, ale już w drugiej przewaga Kadry A była bardzo wyraźna. Druga tercja zakończyła się zwycięstwem Kadry A 5:1 i to praktycznie przesądziło o wyniku meczu. Jednak rezultat w tej rywalizacji nie był najważniejszy. Po sylwestrowych balach i prywatkach widać było, że niektórzy piłkarze więcej czasu zabawili na parkiecie, a inni mniej. Najważniejsze, że było wesoło i na luzie oprócz jednego momentu. W trzeciej tercji kontuzji kolana (bez ingerencji innego zawodnika, po prostu źle stanął na sztucznej murawie) doznał Kamil Magdziarczyk i został karetką odwieziony do szpitala. Jednym z sanitariuszy był Konrad Dzwonkowski, który chętnie zamieniłby dyżur w tym dniu na grę na boisku, ale obowiązek - jak powiedział - przede wszystkim. Wesoły nastrój po tym fakcie został więc nieco nadszarpnięty, ale mecz dokończono. Skutecznością popisali się w obydwu ekipach Stanisław Jakimczuk i Piotr Pocalujko zdobywając dla swoich zespołów po trzy bramki. Ostatnim akordem było wręczenie pucharu kapitanowi Kadry A Cezaremu Cieplińskiemu za zwycięstwo.
Do zobaczenia za rok i w tym samym składzie - takie było przesłanie piłkarzy po ostatnim gwizdku arbitra Jacka Ptaka.

Kadra A - Kadra B 9:5 (2:2,5:1,2:2)
Bramki: 1:0 - Ciepliński (4),1:1 - Broniszewski (6), 2:1 - Gruszka (10), 2:2 - Charun (12), 3:2 - Gruszka (23), 4:2 - S.Jakimczuk (30), 5:2 - Zalewski (33), 6:2 - Wolak (35), 7:2 - S.Jakimczuk (37), 7:3 - Pocałujko (39), 8:3 - S.Jakimczuk, 9:3 - R.Jakimczuk (45), 9:4 - Pocałujko (51), 9:5 – Pocałujko.

Kadra A: Jacek Pszczolowski, Stanisław, Rafał i Kamil Jakimczuk, Przemysław Gruszka, Kamil Magdziarczyk, Kamil Zalewski, Łukasz Świątkowski, Cezary Ciepliński, Dariusz Borzyński, Lukasz Wolak.

Kadra B: Krzysztof Kolenda, Kazimierz Gluchowski, Eugeniusz Broniszewski, Wiesław Krzywiec, Marek Nowak, Andrzej Mendalaka, Zdzislaw Charun, Andrzej Sobucki, Arkadiusz Pietkiewicz, Piotr Pocałujko, Franciszek Grygiel, Tomasz Piróg, Roman Bakun, Zbigniew Żurniewicz.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją: