Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

"Interpretacja rzeczywistości" w BCK

2017-01-16 08:00:00 (ost. akt: 2017-01-13 12:36:03)

Malarz Siergiej Szemiet w latach 2006-2007 został stypendystą VI edycji programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej "Gaude Polonia"

Malarz Siergiej Szemiet w latach 2006-2007 został stypendystą VI edycji programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej "Gaude Polonia"

Autor zdjęcia: Fot. http://www.interarte.pl

Braniewskie Centrum Kultury zaprasza na wystawę malarstwa pt."Interpretacja rzeczywistości". Wernisaż odbędzie się 20 stycznia o godz. 17.00.

Malarz Siergiej Szemiet urodził się w Oszmianach (woj. grodzieńskie, Białoruś). W 1986 roku ukończył Państwową Szkołę Muzyki i Malarstwa w Mińsku. Następnie podjął naukę w Studium Sztuk Pięknych im. A.K. Glebowa w Mińsku. Od 1995 roku uczestniczy w ogólnokrajowych, międzynarodowych, grupowych i indywidualnych wystawach i międzynarodowych plenerach. Część prac twórczych znajduje się obecnie w kolekcji Współczesnego Muzeum Sztuki Białorusi w Mińsku, w filii Narodowego Muzeum Malarstwa w Mińsku, w Białoruskim Centrum Historii i Kultury w Holszanach, Muzeum Archidiecezji Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie, jak również w prywatnych kolekcjach na Białorusi, Litwie, w Rosji, Polsce, Izraelu, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Od 1999 roku jest członkiem Białoruskiego Związku Malarzy. W latach 2000-2003 pracował w Akademickich i Twórczych Pracowniach Malarstwa i Rzeźby pod kierownictwem profesora i malarza M.A. Sawickiego przy Ministerstwie Kultury Białorusi. W latach 2006-2007 został stypendystą VI edycji programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej "Gaude Polonia". Od 2008 roku pracuje jako wykładowca na Wydziale Historii i Kultury PAT w Krakowie. W 2010 roku uzyskał tytuł doktora sztuki na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages