Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Baw się i pomóż Wiolecie!

2017-01-20 18:00:00 (ost. akt: 2017-01-21 00:08:54)

4 lutego odbędzie się I Bal Charytatywny Burmistrza Miasta Braniewa na rzecz Wiolety Milewskiej, która po ataku ojca porusza się na wózku.

Bal odbędzie się w Hotelu Warmia przy ul. Kościuszki 100 w Braniewie. Początek o godz. 19.00. Koszt: 150 zł/os. Powyższa kwota obejmuje udział w przedsięwzięciu, wyżywienie oraz cegiełkę. Rezerwacje w hotelu lub pod nr tel.: 55 243 93 53. Częściowy dochód z balu zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Wiolety. Do atrakcji przedsięwzięcia należeć będą: występ kwartetu smyczkowego, pokaz tańca towarzyskiego, licytacje. Oprawę muzyczną zapewni zespół Libra Band.

— Historia Wiolety ujrzała światło dzienne dzięki jednej niezwykłej wizycie — opowiada burmistrz Monika Trzcińska. — W czwartek, 10 listopada wolontariuszki Szlachetnej Paczki odpowiadając na apel mieszkanki Fromborka, pojechały odwiedzić 20-latkę. Jedną z wolontariuszek była dziennikarka lokalnej gazety Ola Jakimczuk. Od razu było wiadomo, że oprócz pomocy akcyjnej, dziewczynie niezbędna jest pomoc stała. Wizyta zaowocowała wprowadzeniem Wiolety do paczkowego systemu. Wolontariusze wspólnie zdecydowali, że należy podjąć działania, które wesprą Wioletę długafolowo i tak zrodził się pomysł, aby zorganizować Bal Charytatywny pod patronatem burmistrza, co wydało mi się znakomitą ideą! Liderka lokalnej Paczki Joanna Smoliniec zmobilizowała nas wszystkich do działań i tak dzięki pracy wielu osób udało się zaplanować tę imprezę.

Historia dziewczyny została także opublikowana na naszych łamach, co pociągnęło za sobą lawinę pomocy z całej Polski.

Celem balu jest nie tylko wsparcie Wiolety, ale także zapoczątkowanie w powiecie braniewskim działań na rzecz osób niepełnosprawnych. W poniedziałek (16.01) burmistrz Braniewa Monika Trzcińska spotkała się z Bogdanem Królem, wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski, Europy i Świata w handbike'u oraz trenerem Wioli. Zależy im, aby zachęcić osoby niepełnosprawne z naszego powiatu do aktywności. W planach jest utworzenie kategorii osób niepełnosprawnych, podczas sztandarowych braniewskich imprez sportowych. Pan Bogdan służy swoją wiedzą i doświadczeniem każdemu kto pomimo niepełnosprawności chciałby rozpocząć swoją przygodę ze sportem.
— Najgorzej jest jak się człowiek załamie i siedzi w czterech ścianach — mówi pan Bogdan. — Zależy mi, aby wyciągać takie osoby z domu. Nie ma znaczenia czy ktoś chce trenować amatorsko dla własnej satysfakcji czy myśli o zawodowej karierze. Nasz Integracyjny Klub Sportowy "Smok" ma siedzibę w Ornecie. Odległość od miejsca zamieszkania nie jest jednak przeszkodą. Każdy otrzyma ode mnie plan treningowy. Ćwiczyć może samodzielnie w domu. Wszystko jest w jego rękach. Finanse także nie są barierą, ponieważ zawodnicy nie ponoszą kosztów. Mają do dyspozycji nasz sprzęt, nie płacą za wyjazdy i starty w zawodach.

Już jest oficjalne konto, na które można wpłacać pieniądze na rzecz 20-letniej Wiolety, która po ataku ojca porusza się na wózku. Historia dziewczyny poruszyła wiele serc. Po jej publikacji napisało do nas wiele osób, które deklarują chęć pomocy i dopytują co mogą zrobić.
Konto powstało z inicjatywy naszej redakcji, Stowarzyszenia na Rzecz Młodzieży i licznej grupy braniewskich wolontariuszy. Pieniądze na rzecz dziewczyny można przelać na nr konta: 50 83 13 0009 0037 7229 2000 0030 z dopiskiem " Otwórz Serce dla Wiolety". Wszystkie informacje można także uzyskać na facebookowym profilu: Otwórz serce dla Wiolety.


Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kkkkkk #2166276 | 81.15.*.* 23 sty 2017 16:23

  No wlaśnie gdzie są władze Fromborka Burmistrz Ksiądz Proboszcz

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. spoko #2164159 | 79.186.*.* 20 sty 2017 19:09

  A ladze Fromborka nic nie maja zamiaru zrobic,dla swoich mieszkancow?

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages