środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Kolejni pracodawcy włączyli się w profilaktykę „widocznego pieszego”

2017-01-20 09:23:37 (ost. akt: 2017-01-20 10:18:14)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Braniewie

Zakład Produkcji Mebli „OKMED” oraz firma CARGOSPED to kolejni pracodawcy, którzy zaprosili do siebie policjantów, aby rozmawiać o bezpiecznej drodze do pracy. W spotkaniu z dzielnicowym i policjantem ruchu drogowego udział wzięło 155 pracowników ww. firm.

Inicjatywa braniewskich policjantów pn. „Bezpieczna droga do pracy” spotkała się z pozytywnym odbiorem pracodawców, którzy nie tylko umożliwili spotkania z pracownikami, ale wyszli z inicjatywą zakupu im elementów odblaskowych. Dzielnicowy wraz z policjantem ruchu drogowego rozmawiali z pracownikami firm Meble – OKMED DEMKO i CARGOSPED o zasadach bezpiecznego korzystania z dróg. Policjanci przypominali dorosłym nie tylko o zasadach ruchu drogowego, ale podkreślali jaką ogromną rolę ma niewielki widoczny odblask. Większość pracowników firm to kierowcy, którzy świetnie wiedzą, jakie zagrożenie może stworzyć pojawiający się nagle przed maską pieszy.

Funkcjonariusze uświadamiali, że z chwilą opuszczenia samochodu kierowca staje się pieszym i te same spostrzeżenia, uwagi jakie mamy wobec pieszych, należy stosować do siebie i nosić odblaski, tak aby każdy kierowca miał możliwość wykonania bezpiecznego manewru na drodze. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo pieszych!

Przypominamy- tylko w ostatnim tygodniu odnotowaliśmy dwie kolizje, w których sprawcą był pieszy bez elementu odblaskowego. W obu przypadkach kierowcy próbując uniknąć potrącenia pojawiającego się nagle przed maską pieszego dachowali w przydrożnym rowie. Policjanci nadal ujawniają poza terenem zabudowanym pieszych bez elementów odblaskowych – każdy taki pieszy karany jest 100 zł mandatem karnym.Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. dug #2168777 | 79.186.*.* 26 sty 2017 20:46

  zebrali ludzi jak bydło ,cos w stylu prl...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Rowezysta #2163797 | 31.11.*.* 20 sty 2017 10:23

  Nasz idol i opiekun pan aspirant kamil

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages