Wtorek, 24 kwietnia 2018. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Oprócz nauki będzie też praca

2017-01-30 12:30:00 (ost. akt: 2017-01-30 12:31:53)

Joanna Sokół, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Braniewie, wystąpiła do Ochotniczego Hufca Pracy w Olsztynie z listem intencyjnym, w którym deklaruje chęć nawiązania współpracy z OHP.

Szkoła liczy na „wypracowanie spójnej ścieżki rozwoju kariery zawodowej, która da gwarancję znalezienia pracy młodym ludziom”.
Paweł Kowszyński, zastępca wojewódzkiego komendanta OHP (jak również Starostwo Powiatowe w Braniewie) są jak najbardziej zainteresowane taką formą współdziałania.

Staże i praca
Placówka OHP, która powstanie przy ZSZ, będzie spełniała dwie funkcje: będzie działała przy niej grupa wychowawcza oraz ośrodek szkolenia zawodowego i punkt pośrednictwa pracy dla młodzieży.
— Grupa wychowawcza będzie między innymi wyjeżdżać na międzynarodowe staże, aby po nabyciu nowych doświadczeń łatwiej odnaleźli się na rynku pracy — mówi Paweł Kowszyński. — Ośrodek szkolenia zawodowego i punkt pośrednictwa pracy dla młodzieży z ZSZ będą natomiast nastawione na nieodpłatne kursy zawodowe podnoszące kwalifikacje uczniów, z uwzględnieniem potrzeb rynku oraz na pośrednictwo, także w przypadku prac sezonowych. Dzięki temu gwarantujemy bezpieczne zatrudnienie uczniów.
Oprócz tego braniewska placówka OHP zajmie się poradami dotyczącymi pisania dokumentów, podań o pracę. Będzie także przestawiała oferty pracy zagranicznej (także sezonowej) w ramach unijnego projektu EURE.
— To tylko część naszych propozycji — mówi Kowszyński.

Wartość dodana do nauki
OHP oferuje usługi swoich wykwalifikowanych pracowników, pełną obsługę, organizację. Samorząd musi zagwarantować lokal.
— Placówka OHP będzie działała przy ZSZ i to tylko uczniowie naszej szkoły zawodowej będą objęci jej wsparciem — podkreśla Joanna Sokół. — Co ważne, dzięki współpracy z OHP będą oni mieli możliwość pracy w ferie czy wakacje.
Dyrektor ZSZ zauważa, że będzie to wartość dodana, do całego programu nauczania.
— Uczniowie klas zawodowych, kończący szkołę, będą mieli dodatkowe kwalifikacje, ukończone kursy, co znacząco poprawi ich szanse na rynku pracy — mówi dyrektor ZSZ.
Szkoła chce objąć taką formą pomocy uczniów wszystkich klas pierwszych. Jeśli uda się szybko dopiąć wszelkie formalności — to jeszcze z tego rocznika, który obecnie uczy się w pierwszej klasie.
— Z naszej strony jest wola współpracy i chęć dalszego jej rozwijania — mówi starosta braniewski Leszek Dziąg.

Więcej informacji o działalności Ochotniczego Hufca Pracy w województwie warmińsko-mazurskim na stronie internetowej: http://www.warminsko-mazurska.ohp.pl

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Uczeń #2171066 | 82.177.*.* 30 sty 2017 15:21

    Super sprawa! Zwłaszcza na wakacje!!!!!!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages