środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Policjanci podsumowują pierwszy tydzień ferii. Trwają restrykcyjne kontrole drogowe

2017-01-30 09:36:06 (ost. akt: 2017-01-30 09:41:58)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Braniewie

Braniewscy policjanci podsumowują pod kątem bezpieczeństwa pierwszy tydzień ferii. Zarówno prewencyjnie jak i w kwestii bezpieczeństwa w ruchu drogowym ferie mijają dzieciom i ich opiekunom bardzo spokojnie. Policjanci nadzorujący ruch kołowy skontrolowali blisko 300 uczestników ruchu drogowego, ujawnili 150 wykroczeń i jednego kierowcę po spożyciu alkoholu. W tym czasie dzielnicowi spotykają się też z dziećmi na zorganizowanych formach zimowego wypoczynku.

Policyjne działania "Bezpieczne Ferie 2017" rozpoczęto 20 stycznia. Zanim jednak najmłodsi opuścili mury szkolne, policjanci prewencji i dzielnicowi zadbali, aby dzieci przypomniały sobie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku oraz radzili jak unikać niebezpiecznych sytuacji w trakcie zabaw na śniegu lub lodzie. Ponadto podkreślali, jak ważnym rolę podczas poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, stają się elementy odblaskowe noszone przez dzieci na wierzchnich ubraniach. Także podczas ferii dzielnicowi pamiętają o kontroli zorganizowanych miejsc wypoczynku. Wspólnie z pracownikiem braniewskiego sanepidu odwiedzają uczestników, a pogadanki przeplatają pokazem wyposażenia służbowego policjanta.

Z kolei policjanci ruchu drogowego czuwają nad bezpieczeństwem na drogach. Podczas 8 dni działań funkcjonariusze wspierani przez policjantów prewencji i Żandarmerii Wojskowej skontrolowali 288 pojazdów, w tym 6 autobusów. W jednym przypadku policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny z uwagi na nieprawidłowości układu hamulcowego autokaru. Blisko połowa kontroli zakończona była mandatowo - aż 22 kierowców ukarano za niestosowanie pasów i fotelików do przewożenia dzieci, 72 za przekroczenie dozwolonej prędkości. 12 kierującym zatrzymano dowody rejestracyjne w związku ze złym stanem technicznym pojazdów, 2 prawo jazdy. Funkcjonariusze zatrzymali również jednego kierującego po spożyciu alkoholu.

W trakcie działań policjanci zwracają również uwagę na pieszych, którzy są pod szczególnym nadzorem z uwagi na obowiązek noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym. Każda ujawniona osoba musi liczyć się z surowym podejściem policjanta do przestrzegania tego obowiązku. Za brak elementu odblaskowego grozi 100 zł mandat.

Jednocześnie przypominamy, że można zgłaszać potrzebę skontrolowania autokaru wyjeżdżającego na wycieczki z dziećmi. Kontrolę należy zgłosić z kilkudniowym wyprzedzeniem pod nr telefonu 55 244 02 00, nie później niż 3 dni przed planowanym wyjazdem.

W przypadku uzasadnionego zastrzeżenia co do stanu technicznego autokaru bądź stanu psychomotorycznego kierowcy zagrażającemu bezpieczeństwu w ruchu drogowym należy dzwonić pod numer 997 lub 112 (z telefonu komórkowego).

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages