Czwartek, 26 kwietnia 2018. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

Pierwsza tegoroczna akcja krwiodawstwa za nami

2017-02-03 12:59:46 (ost. akt: 2017-02-03 13:04:31)

Autor zdjęcia: Archiwum klubu

W akcji zorganizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Placówce Straży Granicznej w Braniewie wraz z Oddziałem Terenowym w Elblągu RCKIK w Olsztynie wzięło udział 24 Honorowych Dawców Krwi.

Zbiórka krwi rozpoczęła się 2 lutego o godz. 8:00 a zakończyła o 11:00. Spośród dawców, którzy zdecydowali się „podzielić Krwią” znalazły się osoby oddający krew po raz pierwszy i tym samym dołączyły do zaszczytnego grona Honorowych Dawców Krwi.

Pomimo niesprzyjającej aury i wczesnej pory krew oddały 22 osoby, dwie osoby z różnych przyczyn nie mogły jej oddać. Zasoby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie zostały uzupełnione o 9.9 litra krwi pełnej.

Kolejna zbiórka krwi odbędzie się 6 kwietnia w godz. 8:00-11:00 w Kolejowym Przejściu Granicznym w Braniewie na ul. Błotnej 3.

Jak powiedział minister Konstanty Radziwiłł: „Krwi nie da się wyprodukować w laboratorium, ani niczym jej zastąpić. Gdy jest potrzebna, można polegać tylko i wyłącznie na Dawcach, którzy bezinteresownie i dobrowolnie ją oddają. Honorowi Dawcy Krwi to bez wątpienia osoby, które powinniśmy podziwiać, wspierać oraz naśladować. Pamiętajmy, że każdy z nas może potrzebować krwi, dlatego warto dołączyć do zaszczytnego grona Honorowych Dawców Krwi”.*

chor.sztab. SG Jacek Wojtalik
Prezes Klubu HDK PCK przy Placówce Straży Granicznej w Braniewie

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages