Piotr Szpigiel najlepszy w półmaratonie komandosa. Nasza drużyna trzecia!

2017-02-06 11:51:55(ost. akt: 2017-02-06 13:56:19)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Kpt. Piotr Szpigiel wygrał VIII. Półmaraton Komandosa! Świetnie spisali się st. chor. Mariusz Michno i mł. chor. Mariusz Sobierski, którzy zajęli kolejno trzecie i czwarte miejsce w kategorii M40. Rezultaty naszych zawodników pozwoliły im zająć drużynowo 3 miejsce!

Zawody odbyły się 4 lutego na terenie należącym do Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Tego dnia warunki były dość ciężkie. Zawodnikom nie ułatwiała zadania oblodzona nawierzchnia. Mimo to kpt. Piotr Szpigiel ukończył zawody 46 sekund przed drugim Arturem Pelo. Do nowego rekordu zawodów zabrakło zaledwie 11 sekund.

Świetnie poradzili sobie także nasi pozostali zawodnicy. St. chor. Mariusz Michno z czasem 1:53:40 ukończył bieg na 34 miejscu, co pozwoliło mu zająć trzecią pozycję w kategorii M40. Tuż za nim był mł. chor. Mariusz Sobierski, który bieg ukończył na 37 miejscu i czwartym w swojej kategorii wiekowej.
Na 121 miejscu zawody ukończył ppor. Łukasz Kempiński. Braniewianin uzyskał czas 2:16:26.

Wyniki naszych zawodników pozwoliły na zajęcie 3 miejsca drużynowo i powrót do domu w dobrych nastrojach.