Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Pokłócili się o to, kto ma rozwieszać pranie. Interweniowała policja

2017-02-07 09:22:42 (ost. akt: 2017-02-07 10:05:16)

Blisko 50 interwencji zostało zgłoszonych w miniony weekend braniewskiemu oficerowi dyżurnemu. Prawie 20% dotyczyło interwencji domowych. Były błahe, jak małżeńska sprzeczka o rozwieszanie prania, jak i bardzo poważne, bo dotyczące przemocy domowej. W jednym przypadku policjanci wszczęli postępowanie w związku z podejrzeniem znęcania się nad rodziną.

Interwencje zgłaszane do dyżurnego policji są bardzo zróżnicowane. Dzwoniący oczekują od funkcjonariuszy pomocy zarówno w kwestii małżeńskich sprzeczek, kto ma rozwiesić pranie, jak również poważnych, takich jak przemocy domowej. Tylko w ostatni weekend policjanci zatrzymali w policyjnym areszcie dwóch sprawców przemocy domowej. W obu przypadkach sprawcy stosowali wobec ofiar przemoc psychiczną. W każdej rodzinie została wszczęta procedura Niebieskiej Karty. Ponadto od jednej pokrzywdzonej przyjęto zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się nad rodziną, ponieważ policjanci stwierdzili przemoc fizyczną. Sprawca kopał, szarpał, wyzywał pokrzywdzoną i jej rodziców. Nietrzeźwy agresor został odizolowany od rodziny w policyjnym areszcie. Dzisiaj policjanci będą wykonywać czynności w kierunku art. 207 KK, tj. znęcania się nad rodziną.

Osobie, która znęca się fizyczne lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ja #2176598 | 94.254.*.* 7 lut 2017 13:53

  W końcu 500+ opieka płaciła to zawsze patologia daje czadu po wypłacie! Pier.....e nieroby chleja zamiast nadziecchleja dzieci wydać!

  Ocena komentarza: warty uwagi (42) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. On #2176509 | 31.11.*.* 7 lut 2017 12:04

   Powinni dostawac mandaty za bezpodstawne wzywanie policji. Bo to juz nawet nie jest smieszne. Kto ma wieszac pranie ,kto zgasic swiatlo itd. Niech jeszcze zacznie maz dzwonic ze mu zona du... nie dala ,albo zona bo mezowi nie stanal albo ma za malego. Normalnie czysta patologia. Przez takie pierdoly funkcjonariuszy nie ma tam gdzie jest przemoc bandytka itd. Bo co ??Bo musza wysluchiwac kto ma powiesic pranie. Pala ,gaz i 500. Ale 500 mandatu. Inaczej patoli nie nauczysz

   Ocena komentarza: warty uwagi (19) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages