Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Ferie minęły bezpiecznie – podsumowują policjanci

2017-02-09 09:20:27 (ost. akt: 2017-02-09 09:25:13)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Braniewie

Bez wydarzeń w ruchu drogowym i na zimowiskach, czyli bezpiecznie, tak minęły ferie w naszym powiecie. Przez cały okres zimowej kanikuły policjanci czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich wypoczywających w czasie ferii. Funkcjonariusze ruchu drogowego skontrolowali blisko 500 uczestników ruchu drogowego, ujawnili ponad 260 wykroczeń i jednego kierowcę po spożyciu alkoholu. W tym czasie dzielnicowi spotykali się z dziećmi na zorganizowanych formach zimowego wypoczynku.

Policjanci zakończyli trwające od 20 stycznia działania "Bezpieczne Ferie 2017". Podczas działań funkcjonariusze wspierani przez policjantów prewencji i Żandarmerii Wojskowej skontrolowali 440 samochodów, 6 autobusów oraz wylegitymowali 15 pieszych uczestników ruchu drogowego. Policjanci restrykcyjnie podchodzili do kwestii bezpieczeństwa. Ujawnili 261 wykroczeń, z których 222 zakończono mandatem karnym. Aż 127 kierujących ukarano za przekroczenie dozwolonej prędkości, 28 za niestosowanie pasów bezpieczeństwa lub fotelików do przewożenia dzieci. Policjanci zatrzymali 22 dowody rejestracyjne za zły stan techniczny pojazdów – w śród nich był jeden autobus. Funkcjonariusze ujawnili również jednego kierującego po spożyciu alkoholu.

Z kolei policjanci prewencji i dzielnicowi zadbali, aby dzieci pamiętały o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku spotykając się z nimi przed i w czasie ferii. Funkcjonariusze radzili jak unikać niebezpiecznych sytuacji w trakcie zabaw na śniegu lub lodzie oraz podkreślali, jak ważną rolę podczas poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, stają się elementy odblaskowe noszone przez dzieci na wierzchnich ubraniach. Kontrole zorganizowanych miejsc wypoczynku, również z pracownikiem braniewskiego sanepidu, przebiegły bez uwag.

W trakcie działań policjanci zwracali również uwagę na pieszych, którzy są pod szczególnym nadzorem z uwagi na obowiązek noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym. W czasie działań policjanci ujawnili 8 takich pieszych. Każda ujawniona osoba musi liczyć się z surowym podejściem policjanta do przestrzegania tego obowiązku. Za brak elementu odblaskowego grozi 100 zł mandat.

AK

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages