Czwartek, 23 stycznia 2020. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Clara Hagman, NBDS Team i Arleta Bojke wystąpią na rzecz dzieci

2017-02-10 11:37:35 (ost. akt: 2017-02-13 09:04:43)

Autor zdjęcia: Fot. Rafał Jakimczuk

Szwedzka piosenkarka Clara Hagman, kabaret Marcin Zbigniew Wojciech, tancerze NBDS Team będą gwiazdami kolejnego koncertu charytatywnego na rzecz fundacji Nasze Dzieci, który odbędzie się 11 marca o godz. 17.00 w Braniewskim Centrum Kultury.

Tradycyjnie podczas braniewskiego koncertu wystąpią finaliści popularnych programów telewizyjnych. W tym roku będzie to m.in. szwedzka piosenkarka Clara Hagman, od 2014 roku występująca pod pseudonimem Clara Mae. Hagman w 2008 roku zajęła drugie miejsce w programie Next Star. Z kolei w 2009 roku pojawiła się w szwedzkim programie Idol i dotarła do finału. Była także wokalistką zespołu Ace of Base.Na deskach BCK zobaczymy także znanych z "Mam Talent" tancerzy NBDS Team. Zespół zdobył ponadto 1 miejsce na ogólnopolskim turnieju SPAL TRAMPY 2014 w Gliwicach. Jest również finalistą RYTMU ULICY 2015 w Pile. Zespół specjalizuje się w bogatej gamie dynamicznych stylów Street-Dance, tj. Hip-Hop, Popping, Locking, Break-Dance, House, Vogue itp. Jako stali bywalcy i laureaci ogólnopolskich i zagranicznych imprez tanecznych cieszą się już uznaniem w środowisku.W BCK wystąpi także Marcin Zbigniew Wojecich. Kabareciarz ma na swoim koncie ponad 600 występów w całej Polsce. Obecnie gra solowo oraz z Kabaretem 44-200 i dwóch grupach stand-up Poliż STAND-UP (z Robertem Korólczykiem z Kabaretu Młodych Panów oraz Marisuzem Kałamagą ex Kabaret Łowcy.B) oraz STAND-UP KRAKÓW (z Adamem Grzanką ex Formacja Chatelet oraz Tomkiem Biskupem Kabaret PUK). Od marca tego roku prowadzi również program POLIŻ Temat z chłopakami z Poliż Stand-up w RMF FM.Tak jak w roku ubiegłym na koncercie pojawi się Ewa Gorzelak-Dziduch (prezes fundacji). Będzie jej towarzyszyć nagrodzona Wiktorem w kategorii dziennikarz roku Arleta Bojke. Podczas koncertu będzie można tradycyjnie pozyskać biżuterie, zdjęcia artystów, kolacje z gwiazdami czy gadżety przekazane przez sportowców.
Rodzice, którzy na koncert wybierają się ze swoimi pociechami, nie muszą się martwić. W BCK podobnie jak przed rokiem powstanie specjalny plac zabaw, a maluchami zaopiekują się braniewscy wolontariusze.

Więcej informacji o atrakcjach, gościach specjalnych i licytacjach będziemy podawać na bieżąco.

Bilety:
Osoby zainteresowane koncertem proszone są o kontakt telefoniczny z Piotrem Śliwiakiem — 605 295 445, Dariuszem Frąckiewiczem - 605 072 297 lub Renatą Pisarską-Giecewicz - 504 236 687.Tak było rok temu:
Ponad 25 tys. złotych udało się zebrać podczas zabawy "Kto da więcej" w trakcie dziewiątego koncertu charytatywnego na rzecz dzieci walczących z chorobą nowotworową. Te pieniądze oraz dobrowolne datki na rzecz fundacji sfinansują dwutygodniowe kolonie Wakacyjna Kropla Szczęścia dla dzieci będących w trakcie i po zakończeniu choroby.
Głównym punktem koncertu odbywającego się w Braniewskim Centrum Kultury była zabawa "Kto da więcej?", w którą zaangażowały się zaproszone gwiazdy. W rolę prowadzących wcielili się aktorzy Piotr Miazga i Mariusz Drężek oraz dziennikarka Anna Matusiak-Rześniowiecka. Dzięki ich staraniom datki przekazywane przez publiczność za biżuterie, obrazy i inne gadżety były bardzo wysokie. Każdy obecny na sali mógł nabyć m.in.: torebkę, biżuterię i książkę przekazaną przez aktorkę Małgorzatę Kożuchowską, portfel aktorki Katarzyny Zielińskiej, szal dziennikarki Marzeny Rogalskiej, nartę z autografami skoczków narciarskich, rejs jachtem po Zatoce Puckiej, a nawet krowę... taka rzeźba, pomalowana przez pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka przyjechała do Braniewa prosto z placu zabaw mieszczącego się przy warszawskim szpitalu. Kolorowa krowa cieszyła się bardzo dużym powodzeniem i ostatecznie zapłacono za nią 2500 zł. Równie zacięta była walka o biżuterie. Dzięki samej tylko zabawie "Kto da więcej" udało się uzbierać ponad 25000 zł.
Podczas dziewiątego koncertu na rzecz Fundacji Nasze Dzieci nie zabrakło gwiazd znanych z telewizji. Oprócz Piotra Miazgi, Mariusza Drężka i Anny Matusiak-Rześniowieckiej swoim występem zachwyciła Leila Sport Club znana z programu "Mam Talent". Na scenie zaprezentował się również iluzjonista Przemysław Lieske. Jego popisy wywoływały zaskoczenie oraz salwy śmiechu na sali. Podczas niektórych pokazów asystowali mu braniewianie. Podczas koncertu wystąpił tradycyjnie Tomasz Owczarek, który zaprezentował hymn fundacji i piosenkę skomponowaną specjalnie dla Piotrusia — syna organizatora koncertu Piotra Śliwiaka. Ogromny zachwyt publiczności wzbudził występ Aidy Nikolachuk, zwyciężczyni ukraińskiego X Factora, która do Braniewa przybyła na zaproszenie Pawła Micorka. Wokalistka zachwyciła fanów w swoim kraju interpretacją piosenki Kołysanka podczas castingu do programu. Wtedy jej występ został przerwany przez dwóch jurorów podejrzewających playback, którzy zaproponowali dalsze wykonanie a capella, co też uczyniła, wzbudzając uznanie. Po sobotnim koncercie i wokalnym popisie Aida z całą pewnością zyskała wielu fanów także w Braniewie. Jej występ został nagrodzony gromkimi brawami.
Pieniądze z zabawy "Kto da więcej?" oraz dobrowolne datki na rzecz fundacji sfinansowały dwutygodniowe kolonie Wakacyjna Kropla Szczęścia dla dzieci będących w trakcie i po zakończeniu choroby nowotworowej. Natomiast 10 proc. z uzbieranej kwoty zostało przekazane na leczenie potrzebujących dzieci z Braniewa.


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages